Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne eltüntetni/lefe...

Hogyan lehetne eltüntetni/lefedni egy burkolt fapultba égetett szénnyomot?

Figyelt kérdés
Leírom az egész sztorit: Hatan elmentünk barátomék lakásába (amit ki fognak adni albérletbe) pókerezni és vízipipázni. Amikor a pipát készítettük, többen is babráltak a szénnel, mert sose volt jó, így nem tudjuk ki, de valaki letette a szenet a mintás kerámiaburkolatos pultra, ami fából készült. Nem tudjuk mennyi ideig volt ott, de szép, 0.5 cm-es lyukat égetett a pultba. Az egészet kicserélni elég drága (100 000+-os) művelet lenne, ezért gondoltunk arra, hogy magunknak, vagy esetleg szakemberrel megcsináltatni kevesebbért. Gondoltunk a gipsszel feltöltésre, de a mintázatot nem tudjuk hogy lehet megoldani, és alapból nem értünk az ilyenhez. Esetleg valaki tudna-e segíteni hogy valami egyszerű módszerrel megcsinálni szépre, vagy egyáltalán hogy hívják azt a szakterületet, amelyik ilyennel foglalkozik? Ha ennél részletesebb kell, szívesen válaszolok, mert nagyon fontos lenne.
2015. nov. 28. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A kerámiát nem égetheti ki a szén. Valami műanyagborítás lesz az.
2015. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lesz, igen, most beszéltük át a többiekkel, nem kerámia, bocsánat. Műanyag az.
2015. nov. 28. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor asztalossal kell újra fóliáztatni a pultnak a tetejét. Pár ezer forintból megvan.
2015. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen történt, lehet belőle előnyt is kovácsolni. Pont tegnap javítottam barátomnál egy munkapultot, amit megégettek közel a tűzhelyhez. Egy szép 30x30-as kerámia járólapnak belemartam a helyet, és beragasztottam(a lapot a barátom választotta). Innentől oda lehet tenni a forró edényt, amit levesznek a tűzhelyről. Pontosan dolgoztam, úgyhogy szintben van, és minimális (de egyenletes) hézagot hagytam a járólap széle, és a munkalap közt.
2015. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3.-nak, ez egy remek ötlet! Felvetettem barátomnak (akiéknek a lakását kiégettük), várom a válaszát. Tuti olcsóbban megúsznánk mint ha az egészet cseréltetnénk (úgy kb. 50000 lenne)
2015. dec. 1. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!