Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit vegyek a barátomnak...

Mit vegyek a barátomnak ajándékba, ha szeret barkácsolni?

Figyelt kérdés

Bementem tegnap az egyik barkàcsáruházba, de teljesen elvesztem a sok a szerszám közt. Valami kisebb kéziszerszámra gondoltam. Max. 7-8 ezer forintig.

Nincs semmi szerszáma még, az apukámét használja mindenből. Említette már, hogy racsnis bitkészletet vagy torx csavarhúzókat szeretne -talán, már tegnap ebben is elbizonytalanodtam.

Bármi ötlet? Majdnem teljesen hülye vagyok ebben a témában. :-/


2015. dec. 9. 07:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2015. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyasmit vegyél, amit szeretne. Hogy mi az, azt te inkább tudod, mint mi.

Ne akarj meglepetést neki, ő nem nő. :) Azaz nem fog örülni valami neki szükségtelen dolognak/típusnak/méretnek csak azért, mert tőled kapta. Egy férfinek konkrét elképzelése van arról, hogy neki mikre van szüksége, ha ezt nem találod el pontosan, akkor oda a jó hangulat.

Ha nem akarsz rákérdezni, és csak az említett bitkészletről meg csavarhúzóról tudod konkrétan, hogy ezt szeretne, akkor maradj ezeknél.

Barkácsáruház jó arra, hogy nézelődj, de vásárolni érdemesebb szaküzletben. Egyrészt ott 10-30 %-kal olcsóbb minden, ami nem akciós a multinál, másrészt meg ha nincs tömeg (mondjuk, nyitáskor vagy délben), akkor rászánják az időt, és ötletet is adnak, hogy mit válassz.

Ha nem is a legmenőbb márkát, de valami normálisabb minőséget. Ott azt is meg fogják kérdezni, hogy miket szokott barkácsolni a barátod, mekkora mérettartományú készleteket ajánlanak ehhez.

2015. dec. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kérdezd meg apádat, hogy mit szokott kölcsönkérni vagy használni a barátod és milyen munkákhoz. Apád ezek szerint jobban átlátja az igényeket.
2015. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi, néztem az ilyen készleteket, de nekem ez drága. :-(

Úgy ámblokk mindent használ, a szüleimnél lakunk, apukám hobbiasztalos, szalagfűrész, gyalugép, marógép, 50 másik gépe, meg 160 szerszámkészlete van kb.

Szóval valami alap dologra gondoltam, ami jól jön minden háztartásban (ha majd elköltözünk).

Mondott még más készleteket is, hogy szeretne majd, de nem emlékszem rá, hogy pontosan miket mondott. Gatyit se akarok venni.

De akkor lehet, hogy mondom apának, hogy valahogy derítse már ki, csak apa olyan béna az ilyenekben.

2015. dec. 9. 08:46
 5/18 A kérdező kommentje:

Vagy tudnátok linkelni valami normális bitkészletet akkor (racsnisat, bár nem tudom, az mit jelent :D)?

Már a torx csavarhúzokban sem vagyok biztos.

2015. dec. 9. 08:51
 6/18 A kérdező kommentje:
Vagy megkérem akkor apát, hogy jöjjön el velem egy szakáruházba. :)
2015. dec. 9. 08:55
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. dec. 9. 08:56
 8/18 anonim ***** válasza:

inkább fateroddal menjél, ő jobban tisztában van azzal, hogy minek örülne a barátod.

egyébként én bármilyen szerszámnak örülök, csak ugye nekem már van egy csomó mindenem, így a rokonság nem mer venni semmit ajándékba, mert nem tudják van e már olyanom :D

2015. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami munkaruha?
2015. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ruhája az van egy csomó, amiben barkácsolni szokott, meg van rendes munkaruhája is, de nem nagyon használja, de köszi az ötletet. :)


Tudtok segíteni, hogy melyik legyen a 2 bitkészlet közül?

[link]


[link]


Apa szerint a 43 részes, mert szerinte nem biztos, hogy eléggé meg tudja húzni a hatszögletű csavart (nem tudom mi a neve, elfelejtettem) ezzel a nyéllel, így azok a "fejek" majdhogynem feleslegesek.

Igaza van? :)

2015. dec. 9. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!