Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit vegyek a barátomnak...

Mit vegyek a barátomnak ajándékba, ha szeret barkácsolni?

Figyelt kérdés

Bementem tegnap az egyik barkàcsáruházba, de teljesen elvesztem a sok a szerszám közt. Valami kisebb kéziszerszámra gondoltam. Max. 7-8 ezer forintig.

Nincs semmi szerszáma még, az apukámét használja mindenből. Említette már, hogy racsnis bitkészletet vagy torx csavarhúzókat szeretne -talán, már tegnap ebben is elbizonytalanodtam.

Bármi ötlet? Majdnem teljesen hülye vagyok ebben a témában. :-/


2015. dec. 9. 07:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Adj neki utalványt a barkácsboltba.
2015. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt jobban díjaznám.

ránézésre sokkal jobb minőségnek tűnik, és a készletben lévő 6 lapfejű csavarokhoz tartozó bit-ek akár akkus gépbe is befoghatóak, sőt szabványos crova készletekhez is jó, mert van olyan adapter amibe bele lehet fogni az ilyen dugós kulcsokat, és nem csak azzal a nyéllel lehet használni.

ugyan úgy a többi bit-et is lehet akkus géppel, meg egyéb kompatibilis kézi szerszámokkal használni.

2015. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj apáddal. Mi az amit legtöbbször kölcsönkér, meg szerinte minek örülne
2015. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez egy racsnis bit-készlet, van benne torx, kereszt és sima csavarhúzó bit, meg néhány dugófej. Kezdésnek megfelelhet:


[link]

2015. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az ilyen bitkészletek alapvetően két okból vannak:

1. Akkus géphez.

2. Ha valamilyen ritkán használatos méretből nincs rendes csavarhúzója az embernek. Mert ami gyakran kell, abból vesz külön normál csavarhúzót, ilyen nyéllel nem lehet rendesen dolgozni, mindenhez hozzáférni.

Azaz, nem probléma, ha nem lehet meghúzni valami nagyobb csavart, a meghúzáshoz majd ott lesz a célszerszám. Ezzel viszont az akkus géppel egy másodperc alatt úgy meg lehet húzni, hogy már csak meg kell szorítani kézzel.

2015. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szia


Fiúként, magamból kiindulva mondom amit írok.

Mivel még semmije nincsen, így én az alap dolgokban gondolkodnék, mint pl. a csavarhúzó, fogó.

Egy jó csavarhúzó készlet nagyon sokáig kitart, viszont abból 5-7db-os csomag 6000ft-nál kezdődik.

Személy szerint, én sokkal jobban örülnék egy csavarhúzókészletnek ami tényleg márkás és megbízható,bár nem 45 db-os de viszont kitart sok-sok éven át, és nem csak egy kukázni való valami lesz 2 év múlva. Leírok pár nagy márkát.

Lista:

Beta, Wiha, Wera, Würth, Felo, Bahco, Gedore, Hazet, Facom

Ezek TOP márkák, és bár nem olcsó, de a minőséget meg kell fizetni.

2015. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy csavarhúzókészlet magában kevés a barkácsoláshoz, igaz mindent el kell kezdeni valahol.


Én inkább egy multiszerszámot ajánlanák (habár én nem szeretem a 'mindenre' jó dolgokat, mert az semmire nem tökéletes), de csak egy jó minőséget, pl. Leatherman, igaz ezek drágák.

Két ok:

- ez mindig nála lehet, és Rád emlékezteti (míg a csavarhúzó a szekrény mélyén pihen)

- ajándéknak /szerintem/ az a legjobb, ami egy kicsit luxus, magától az ember sajnálná rá a pénzt, de azért vágyik rá

2015. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Megvettem végül neki az 54 részest, köszi a tippeket, válaszokat, tanácsokat, de arra jutottam, hogy talán ennek örülne a legjobban. :)
2015. dec. 12. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!