Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűtés szerelés műanyagcsővel...

Fűtés szerelés műanyagcsővel valóban lehet saját kezűleg? Láttam már van hasonló kérdés, de nekem most aktuális!

Figyelt kérdés

Sajnos a szakemberek pár napos munkáért a havi béremet kérnék szerelési díj címén,ezért bátorkodtam a kérdésemet feltenni!Hátha olvassa valaki és tud segíteni, bátorítani!

24kw os vaillant kazánom van és az alsó szint 80nm tetőtér pedig természetesen kisebb!

Itt szeretnék kialakítani, egyenlőre egy szobát,..de a fűtés alapozását minden helyiségben!!!

Egy fő szálat hozok fel (meg a visszatérő)!

... és fent hogy osszam el 4 helyiségben a köröket, vagy kört? Valóban nem nagy ördöngősség? Házilag neki merjek állni alapozásának, majd a felszerelésének?

Szívesen várok minden építő bejegyzést!


2010. márc. 23. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát azért nem úgy megy hogy nekiállok és menni fog.Szerszámok is kellenek hozzá a csövek alubetétesek és elvágásnál a szerszámmal le kell oldalazni a csövet és kétféle szerelési metódus van a peremezős és a tömszelencés a peremezéshez peremezőgép kell.Nálam kétszer szereltek hideg vízet egyszer peremeztek másodszor mivel közbeszereltek tömszelencésen csinálták, hát én nem mernék nekiállni.
2010. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát tudod én nem javasolnám.Ide tervezés is kell.Már az eleje sem biztos,mert műanyagcsővel általában csak padlófűtést csinálnak.

Rézcsőnél a cső drága,az idomok nem az alu.nál a cső olcsó viszont a press idomok arany árban vannak.

2010. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Aluminium betétes műanyag csőre gondoltam!

Evvel a technikával szerelték az alsó szintet is!

Tudom, hogy kell hozzá roppantó hozzá, meg le kell sorjázni...A csatlakozások viszont nem fognak látszani sehol .sem

(borkolva lessz osb-vel,-könnyűszerkezetes a házam)

csak a radiátorok alatt a sarok szelepek!

2010. márc. 23. 21:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Én bátorítalak! Én is magam szereltem a sajátomat. Nem tudom, a fszen hogyan van megoldva, én osztógyújtős falfűtést csináltam, minden helység külön kör. Ugye arra érdemes odafigyelned, hogy minden helyiségbe jusson el a víz, tehát a leágazások ellenállása (közel) azonos legyen. Ha láttad a fszi kivitelezést, akkor nagyjából fogod tudni. Ha nem, akkor azért alaposabb kutatómunkára lesz szükséged. De bátorítalak! Legfeljebb némi anyagköltséget buksz el, de ha nem roppantós, hanem kulccsal szorítós idomokat veszel (drágább), akkor azt sem. Legfeljebb jön egy profi csapat és kijavítja az esetleges hibádat.
2010. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is magam csináltam kulcsos idomokkal tényleg nem egy nagy ördöngösség, kérdezném milyen vastag csővel mennél fel?

Gondolom 4 helység= 4 radiátor mivel ezek a csövek elég kis átmérőjűek ennyit nem köthetsz egy körre de kettőre szerintem igen, tehát én úgy csinálnám, hogy felmennék egy 26-os csővel és ketté osztanám két húszasra majd a radiátorokhoz 16-os csővel mennék le, de úgy is csinálhatod, hogy két 20-as csővel mész fel, vagy a 26-os csőre raksz egy négyes osztót és minden radiátort külön körre kötsz talán ez lenne a legjobb megoldás. Az osztók általában sokba kerülnek de egyszerűen csinálhatsz egyet az az kettőt néhány T idomból és közcsavarból csak kóc, tömítő paszta és csőfogó kell hozzá. [link] közben találtam ezt az oldalt sok hasznos infót találsz az al-pex cső szereléséről. Szerszámok amit be kell szerezned ha belevágsz: kalibráló (ha kapsz műanyagból 1500-2000ft 16-20-26-os csőhöz egyben), hajlító rugó (ezt minden mértben külön kell megvenned segítségével kisebb ívben lehet hajlítani a csöveket törés nélkül),csővágó (nekem tökéletesen megfelelt a piacon 500FT-ért vet görgős persze ettől van jobb is), és villáskulcs vagy présgép ( ami drága de talán lehet valahol kölcsönözni?).

Sok sikert a munkához, és kíváncsiak vagyunk rá, hogy végül is sikerült e megcsinálnod.

2010. márc. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"csinálhatsz egyet az az kettőt néhány T idomból és közcsavarból csak kóc, tömítő paszta és csőfogó kell hozzá."


Illetve akkor már PEX T-idomokból csináld az "osztót" is. SOKKAL kevesebb hibalehetőség, és talán olcsóbb is. PEXből csak 3db T kell, míg menetesből kell 5db menetes-PEX idom.

2010. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A földszinten sztem "fésüs" megoldással (3db T sorba) indulnak a kifelemenők...3 kör van,körönként 2 radiátorral!"20-as cső vasagsággal és 16 os a radiátoroknál a rákötés!U.E a visszatérő is.


Sztem fent is kettő kört csinálok!

20as felmenővel utánna T vel elágazni....gondolon az elágatás után mindját 16 is csővel kell folytatni vagy csak az első radiátor után szűkítsem??!!Hmmm..??

A fürdő kicsi helység,..ebből menne át az egyik szobába.

...a második kőr előszoba(kicsi)és a mások szobába megy át!

A radiátorok méretét már tudom, mivel a szakik kiszámolták...de nekem erre nincs 400E forintom+radiátor ára!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és jól esett a bátorítás...és valóban.. a szaki átnézheti és rákötheti a kazánra!:DDD

2010. márc. 24. 10:38
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a link!!Köszönöm szépen az "éjszakia válaszadónak"...válasz kaptam a buta kérdésemre!

Egyértelmű a rajzos illusztráció, mindha nekem tervezték volna a 2 körös megoldást 20 as felmenő csővel utána "T" , 16 ossal dolgozni tovább!!

Néztem a neten..nem is olyan drágák a szerszámok!!

...főleg ahhoz képest amennyit spórolok s.k!

2010. márc. 24. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól utánna nézel a neten nem nagy dolog.Vigyázni kell a cső ejtésére hogy ne alakuljon ki légbuborék.Az ötrétegű (->müanyag csőből) inkább a drágábat vedd,a gagyikban sok a hiba.Présgépet lehet bérelni akár 1napra is-csak elöre le kell szabni és beilleszteni a csőveket.Rendgeteg elfekvőkészletű eladó idomot lehet az apróhirdetésekben találni.A csővet csak az ollójával vágd-kb3ezertől kapsz-

Kalibrálót vagyis peremezőt meg 4ezertől

Ne felejsd el a csőszigetelést mert kicsapodik a pára!!!


És ha van a kazánon lángmóduláció használd mert a 24KW nagyonsok ha csak pár radiátorrol van szó

2010. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az éjszakai válaszoló vagyok, ezek szerint a kétkörös verziónál maradtál, különben én is így csináltam csak én hat radiátort osztottam három felé és jól működik.
2010. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!