Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A ragasztópisztollyal ragaszto...

A ragasztópisztollyal ragasztott felület mennyire vízálló?

Figyelt kérdés
Tehát magát a ragasztót értve, száradás után, ha olyan felületről van szó, amit víz ér, akkor az mennyire oldja?

2015. dec. 23. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A ragasztópisztolyban lévő ragasztó teljesen szintetikus anyag, lényegében egy műanyag, visszonylag alacsony olvadásponttal. Nem fogja feloldani a víz.
2015. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően attól félek, hogy a ragasztási felület (tehát ahol anyag-ragasztó-anyag találkozik), ott fogja elengedni, és matricaként viselkedik.

Amiatt jutott eszembe, hogy vannak olyan kreatív ötletek, ahol ablakra készítenek mintát. És ezekben szinte matricaként le lehet húzni a párás ablakról. Így meg félek, hogy nekem nem felel meg. :(

2015. dec. 23. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem ragasztópisztollyal szokták csinálni, hanem kifejezetten üvegfestékkel. Az állja a nedvességet, de a mechanikai hatásokat annyira nem (ha ablakot pucolsz, és áttörlöd).
2015. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:D Tudom, mi az üvegfesték, a fenti példában erre gondoltam pl:

[link]


Nekem most nem erre kell, egyszerűen szeretnék összeragasztani olyan dolgot vele, amit folyamatosan víz fog érni. De ennek kapcsán gondolkodtam el, hogyha a fenti cucc matrica-szerűen lehúzható az ablakról, akkor nem fog-e nemes egyszerűséggel az én vízérte cuccom is így kettéválni...

(Hogy ne beszéljek rébuszokban, ajándékot készítek. Vízálló ragasztó, mint az epoxi vagy az utána ajánlott palmatex jelen esetben nem segít, mivel az a ragasztandó tárgy enyhén viaszos, így nem fogja meg. Pillanatragasztó korrekt, de nagy felületről van szó, így eszméletlen kiadás lenne...)

Szóval, ezért a kérdésem. :)


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat is!

2015. dec. 23. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!