Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elvált a szilikon a kádtól....

Elvált a szilikon a kádtól. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ősszel volt teljes fürdőszoba felújítás nálunk, új fürdőkád, csempézés stb. ma fürdéskor azt vettem észre, hogy elvált a szilikon a fürdőkádtól a csempétől nem. Ahogy beleülök a kádba, még jobban látszik, hogy a kád és szilikon között, kb 0,3-0,5 milliméter rés tátong. Egyelőre még nem folyt be a víz a fürdőkád mögé, de eléggé aggaszt a dolog. Mit lehet ezzel csinálni? Kaparjam ki a szilikont és szilikonozzam újra? Mi lesz a garancia, hogy ismét nem válik el? a kád be van építve, alul téglák vannak, ami ki van fújva purhabbal. A függőleges résznél pedig egy fémkonzol van befúrva a falba.

[link]



2016. jan. 3. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ettől még nem feltétlenül folyik víz a kád mögé és nem lehet látni, hogy mi van az elválás mögötti részen, lehet, hogy ott még tapad. Azt hiszem, lehet várni még és ha jelentősen megnőtt a rés, akkor újra szilikonozni egy alapos tisztítást, zsírtalanítást követően.
2016. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1: A felujito mestert megkeresed és fölpofozod! 2: Keresel másikat aki remélhetöleg rendesen megcsinálja. (1. a fontosabb!!!!)
2016. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem volt alaposan portalanítva , amikor szikikonozott.
2016. jan. 3. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha a kádat rendesen építették volna be, a saját lábára, nem pedig téglákra, meg purhabra, akkor nem mozogna, és nem válna el a szilikon.


kikapar, újra ken, imádkozik.


Tessék rendes szakemberekkel dolgoztatni legközelebb!

2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor is nézd meg, amikor üres a kád, hogy van-e rés!

Nem a por miatt vált el a szilikon, hanem mert az akril kádak formája változik ha megtöltöd vízzel. És ennek ahhoz sincs köze, hogy lábon áll, vagy téglán.


Kapard ki a szilikont, töltsd meg a kádat vízzel és úgy szilikonozd újra. A vizet csak másnap engedd le, hogy legyen ideje a szilikonnak megkötni.

2016. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ha a kádat rendesen építették volna be, a saját lábára, nem pedig téglákra, meg purhabra, akkor nem mozogna, és nem válna el a szilikon."

...........

Hidd el, amilyen lábakat árulnak a lábas kádakhoz, azokkal még jobban mozogna. Mi olyan kádat vettünk, amihez nincs láb. Ha beleülök, még jobban látszik a rés. Szerintem az utolsónak lehet igaza: amikor szilikonoztak, meg kellett volna tölteni a kádat vízzel, és úgy szilikonozni. Ezen ma én is filóztam, amint fürödtem.

2016. jan. 3. 16:09
 7/12 A kérdező kommentje:

"Kapard ki a szilikont, töltsd meg a kádat vízzel és úgy szilikonozd újra. A vizet csak másnap engedd le, hogy legyen ideje a szilikonnak megkötni."

.................

Mint már írtam az előbb, én is gondoltam erre, viszont ha a mozgástól vált a szilikon, ha megtöltöm vízzel és úgy szilikonozom be, másnap miután leengedtem a vizet, a kád ugyanúgy fog feszíteni, csak felfele. Ilyen alapon így is elválhat.

2016. jan. 3. 16:15
 8/12 anonim ***** válasza:

A szilikon azért vált el, mert koszos alapra kenték. Azért szilikon, mert nyúlik, és együtt mozog a káddal. Ki kell pengével kaparni, kitisztítani a rést és újra kenni. Ezt te is meg tudod csinálni. Amúgy illett volna peremezőt beépíteni. [link]


Megjegyzem, nem a legolcsóbb kádat kell venni, és persze saját kerettel-lábakkal, az nem izeg-mozog annyira.

2016. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért szokták szilikonozni, nem valami kemény anyaggal csinálni, mert a szilikon puha, kissé összenyomható.

Ha egyébként rendesen van beállítva, akkor ennyi nyomás nem fogja ledobni a szilikont.

Mivel amúgy rendesnek néz ki, nem válik el a csempétől, én csak ezt a kis rést tömíteném, akkor ha nem is tapad a kádhoz az egész, de nem megy bele a víz, és mivel nem teljes felületen érintkezik, nem is fog lelökődni a csempéről az állandó mozgás miatt, mert azt nem feszíti a kád üres állapotánál.

A kivitelezést így csinálnám: ahol el van válva, a széléhez benyomnék vízszintesen egy vékony csavarhúzót,hogy szélesebb legyen a hézag, és nyomnék bele szilikont vagy gumiámot. Közben a csavarhúzót folyamatosan húznám, a másik kézzel követve a tömítőanyaggal. Ha kész a rés, utána lesimítanám a felületet, érzéssel, hogy csak annyi friss anyag jöjjön ki alóla, amennyinek kell.

2016. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


"Kapard ki a szilikont, töltsd meg a kádat vízzel és úgy szilikonozd újra. A vizet csak másnap engedd le, hogy legyen ideje a szilikonnak megkötni."

......

Mint már írtam az előbb, én is gondoltam erre,"


Az én mondatomban a "töltsd meg vízzel" volt a lényeg!


Mellesleg ha a belső perem rendesen lett volna rögzítve és alátámasztva - ahogy kell - akkor nem sírnál most itt!

[link]

2016. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!