Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Maci illatosítás. Hogyan? :D

Maci illatosítás. Hogyan? :D

Figyelt kérdés
A barátnőmnek nem régen volt névnapja, és azt találtam ki, hogy egy itthon talált plüssmacit "nyugtató" illatúvá varázsolok neki valahogyan :D Sajnos előfordul hogy néha a semmiből rátör a pánikroham :\ Nem szeretne gyógyszert szedni rá, csak ilyen természetes cuccokat szokott,meg az alvás is segít ilyenkor. Azt találtam ki, hogy veszek gyógynövényeket amik nyugtató hatásúak, és a maciba ezt valahogy beleitatom,hogy elalvásnál segítsen neki ilyenkor,meg úgy mindig :) vettem is 2 db orvosi citromfüvet,1 galagonya virágos hajtásvéget és 1 csomag magnéziumot B6 vitaminnal. A terv az lenne,hogy a maci majd valahogy a kezében tartja a dolgokat, és rá lesz írva, hogy "don't worry,here are the helps" valahogyan...Azért vettem 2 csomag citromfüvet,mert arra gondoltam,hogy azzal főzök egy nagyon erős teát,és beleáztatom a macit.De most kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez biztosan jó ötlet-e...Úgy értem ez nem tesz rosszat egy plüssállatnak,vagy nem fog idővel bebüdösödni vagy ilyesmi? Lehet hogy jobb ötlet lenne valamilyen dobozba, vagy esetleg nagy befőttesüvegbe tenni, és mellészórni a citromfüvet? Gondolom így is átvenné az illatát a maci,és a befőttesüvegre kívülről rá is tudnám írni a szöveget, vagy olyan szöveget,hogy "ha baj van nyiss ki és segítek" vagy hasonló...de gondolom így ha kiveszi az üvegből kevesebb ideig marad meg az illata,mintha áztatnám...Szerintetek lenne baja az áztatástól?Mennyi ideig áztassam ha áztatom?Mennyire melegen öntsem rá a leszűrt teát? Kérlek segítsetek,fontos lenne.

2016. jan. 9. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon hülye ötlet. Tudni kellene, hogy mi az az illat amitől biztonságban érzi magát.
2016. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Remélem azt te sem gondoltad komolyan, hogy a gyógynövények SZAGA ami nyugtató hatású...
2016. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem és nem. De jófelé indultál, add oda azt a macit, de csak a TE saját parfümödből cseppents rá párat, azonkívül esetleg tegyél mellé "elsősegélydobozt" benne az általad vázolt dolgokkal, plusz csoki, pár film, vagy zene címe, amikhez kedves emlékeitek kötődnek, vagy valami üzenet, a telefonszámod azzal, hogy éjjel-nappal bármikor felhívhat... tehát kettőtök barátsága legyen a központi téma, ne az ő pánikrohamai. Így kedves ajándék lesz, minden sértő felhang nélkül.
2016. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem az a típus aki megsértődne egy ilyen ajándékon, szerintem örülne neki :) Szereti a plüssöket is nagyon,tele van vele a szobája. Szerintem pedig igenis a gyógynövény illata is lehet nyugtató hatású. Nem vagyunk annyira régóta közeli barátok,úgy kb fél éve lett megint szorosabb a viszonyunk,de régóta ismerjük egymást. 19 évesek és lányok vagyunk mindketten. Szeretném ha ez lenne az ajandék,mert úgy gondolom ennek örülne.
2016. jan. 9. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Én kibontanám a varrást, és potpourrit tennék bele. Esetleg megcsinálnám olyanra hogy hátul tépőzáras, akkor lehet cserélni is.
2016. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Engem a levendula illat nyugtat le és azt lehet tömni maciba is, mert elég erős. A citromfű...hát nem tudom mennyire érezné, ilyen beáztatós technikával se hiszem, hogy soká megmaradna. Ez egy remek, kreatív ötlet csak a kivitelezése még nem pontos. Gondold tovább, ha van időd, drukkolok, hogy jó legyen!
2016. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A levendulát javaslom én is! Nekünk még kispárna is van itthon, ami azzal van megtömve. Még egy év után is nagyon intenzív, ráadásul a növény pontosan az általad kívánt hatást fejti ki. Előttem válaszoló, bizony, nem ördögtől való dolog, és ha nem is a növény szaga, de az illóanyagai tudnak kifejteni érezhető hatást a légutakba kerülve.
2016. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak amit írtam, azt nem a közvetlenül előttem, hanem "citromost" néven válaszoló társunknak szántam, aki a gyógynövények szagán csodálkozott...
2016. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia! Én levendula vagy citromfű illóolajat csepegtetnék a macira egy pár helyre. Annak elég intenzív az illata,így sokáig megmarad. Mi is szoktunk ilyet csinálni és bevált.
2016. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legjobb ötlet szerintem a levendulapárnácska maci hasába varrása, mert ez egy éven keresztül illatozhat. Arra figyelj, hogy ritkás szövésű vászonba rakd a levendulavirágot, hogy könnyen átjöjjön az illat, hiszen még a maci hasának az anyagán is keresztül kell jönnie.

Ha illóolajat csepegtetsz rá, az az illat néhány nap alatt elillan, kivéve ha rendszeresen teszed, vagy kicsit többet cseppentesz rá, akkor jobban beivódik. De ilyenkor meg az elején nagyon intenzív lesz az illata.

Teába áztatás nem jó, mert színe is van, ami megfestheti a macit, ráadásul száradás után szinte semmi szaga nem fog maradni. Ha pedig a maci valamelyik anyaga ereszti a színét, csúnya eredményt kaphatsz.

2016. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!