Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az alábbi forrasztó készlet...

Az alábbi forrasztó készlet szerintetek alkalmas lenne-e kb 2 kg vörösréz megolvasztására?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]

Leszámítva a szárhosszt szerintetek korrekt adatokat adtak meg? Bírná vajon a terhelést az égőfej?


Természetesen olvasztótégelyben, és építenék hozzá egy olvasztókemencét. Viszont azt nem tudom, hogy szükség van-e levegő befúvásra vagy elég az is ha rendesen szellőzik a kemence.



2016. jan. 13. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az gyakorlatilag egy gázos disznópörkölő nem forrasztó készlet. Kérj kölcsön egyet valakitől, de nem vegyél 12 ezerért. Faluhelyen minden második házban van ilyen.


Szerintem.


Apám épített "kovácstűzhelyet" egy rostély volt amin faszenet égettünk és porszívóval nyomtuk alá a levegőt. A vasat fehér izzásig melegítette, gondolom a rezet meg is olvasztaná.

2016. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, feltűnt nekem is. De nem tudom hogy csak látszatra van-e hasonlóság. Mert gondoltam disznót csaknem 1850 fokon perzselnek, persze az is lehet...
2016. jan. 14. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!