Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém (ki) vágása mivel hogyan?

Fém (ki) vágása mivel hogyan?

Figyelt kérdés

Láncfűrészhez tervezek egyedi külső rönktámaszt.

2 mm vastag fémből szeretném kivágni, milyen eszköz lenne rá alkalmas?


- szomszéd esztergályos, van gépe otthon kérjem meg őt ?

- ismerős cnc-s ?

- kézi szerszámokkal (köszörű, flex) érdemes-e próbálkoznom nekem ?



mivel alapvetően pár darabra lenne szükségem minél olcsóbban szeretném kihozni.


Mintakép:

[link]



2016. jan. 23. 12:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Akkor ez lesz a nyerő terv:


- dekopír fűrésszel nagyjából kivágni


- sarokcsiszolóval finomítás


- kézi reszelőkkel végső megmunkálás


Remélem összejön :)

2016. jan. 23. 23:03
 12/25 Tyrion_Lannister válasza:
Én megcsinálom neked huzalszikrán 15k/óra áron :)
2016. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 TappancsMancs ***** válasza:
Ha van rajta egy másik darab arról vedd le az illeszkedési méreteket. A két csavar helyét és körülötte is, egész a kimenőrésznél is ahol még hozzáérhet a géphez. Papírra átrajzolás 0,3 rotringgal vagy hegyes ceruzával, körbevág ollóval, felrajzoni az acélokra és mehet a vágás. Ha ki van vágva egybefogatnám pontosan és úgy flexelném és reszelném tökegyformára. Ezt befognám satuba fadarabokkal hogy ne barmolja össze a satu, és a végső simításokat úgy is lehet, hogy a reszelőt nem hosszában hanem keresztbe tolni, két kézzel fogva a végeit, így könnyebb síkban tartani. A polírozást inkább hagynám mert nem illik hozzá, inkább csiszolt felület menne. Smirgli 2oldalassal asztalra, asztalszélre pillanattal egy egyenes léc és ahhoz tartva teljesen párhuzamos csiszolást tudsz csinálni. Jól fog mutatni. De ha megmarja a satu azt sokáig tart kicsiszolni.
2016. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
utolsónak egy megjegyzés: ha szépnek kell lennie a felületnek, akkor az utolsó munkafázis: sík köszörülés.(én vagyok aki a huzalozást javasolta)
2016. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Sz@rból nem lehet várat építeni.

Ez akkor is csak egy.... marad.

2016. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 TappancsMancs ***** válasza:

Igen értem hogy "ha szépnek kell lennie a felületnek, akkor az utolsó munkafázis: sík köszörülés". De a kérdező szerintem lehet nem rendelkezik olyan géppel és nem olyan ez amire annyira költeni szeretne. A cnc is ilyen jónak persze hogy jó lenne ha megfizeti. Síkba csiszolóvászonnal is be lehet csiszolni kézzel is, de nyilván tovább tart a felülettől függően. Meg nyilván sík felületen is kell az végezni. Az eredmény nagyon jó tud lenni. A síkköszörű ugyanezt tudja de gépi, így gyorsabb.


A másik válaszoló válaszát nem tudom mire vélhető. "Sz@rból nem lehet várat építeni. Ez akkor is csak egy.... marad." Maradni azt tud ami már van, majd ha elkezdi utána szóba kerülhet a dolog. Sza*ból meg nem lehet ez azt jelenti megfelelő munkaeszközök, munkamódszerek és alapanyag nélkül nem lehet, itt most pont munkaeszközökről, munkamódszerekről és alapanyagról volt szó így még tárgytalan ilyen gyorsan ítélkezni. Majd ha kiderülne hogy nincs se ez se az se pénz rá se semmi akkor mondható ez el nem amikor rákérdez valaki mert akkor még nem tudjuk mi és hogy alakul.

2016. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 TappancsMancs ***** válasza:
Megjegyzem ötvös végzettséggel megcsinálnám úgy hogy gyári cuccnak tűnik. Meg is lehet.
2016. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ennyien írtok. :)

Mindenkinek ment a zöld kéz.


Azóta beszereztem dekopír fűrészbe megfelelő vágó szárakat fémhez,

vettem egy Makita flexet, hozzá csiszoló és vágókorongokat.


Az eredeti tervhez képest 3,5 mm-es fém lemezből fogom készíteni. Akácot vágni kell az erős anyag.


Szépnek nem kell lennie, az a lényeg, hogy használható legyen.

Nem hinném, hogy túl sokba kerülne pár 20*20 cm-es fémlap, ha nem jön össze próbálkozok tovább, újra.



Rajzolni fogok egy 1:1 tervet, utána filccel átrajzolom a lemezre, majd dekopír fűrésszel kivágom nagyjából, satuba fogva.

Majd flex-el finomítom a vágást, végül csiszolom.



Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2016. márc. 3. 22:06
 19/25 anonim ***** válasza:

"Szépnek nem kell lennie, az a lényeg, hogy használható legyen."

Akkor kár volt kiírni a kérdést. Nekem a kis stihlemen alapból nem volt támasz. Kb 10 perc alatt faragtam rá egyet.


Majd írd meg azért a fuxival mennyit dolgoztál milyen körülmények közt és hogy bírja. Vannak kételyeim vele kapcsolatban.

Nem hinném, hogy túl sokba kerülne pár 20*20 cm-es fémlap. Ha kapsz valahol tábla alatt. Amennyiben vasi vagy én adok ingyen is.

2016. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

GYMS-megyei vagyok, de van ismerősöm akitől tudok venni/kérni fémet.


A Fuxival már dolgoztam, csak erődön még nem volt, illetve száradt 40-50-60-as akácokat kell kuglizni vele március végén.


Ehhez kicsinek találom a gyári rönktámaszt, a nagyobbal szerintem jobban lehet kalodázni. Jobban ki tudom támasztani a fűrészt és így kevésbé fárasztó a munka.

De majd elválik.


Mivel már van pár köb a gépben és majd' 1 éves pm-ben elküldöm róla a véleményemet.

2016. márc. 5. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!