Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém (ki) vágása mivel hogyan?

Fém (ki) vágása mivel hogyan?

Figyelt kérdés

Láncfűrészhez tervezek egyedi külső rönktámaszt.

2 mm vastag fémből szeretném kivágni, milyen eszköz lenne rá alkalmas?


- szomszéd esztergályos, van gépe otthon kérjem meg őt ?

- ismerős cnc-s ?

- kézi szerszámokkal (köszörű, flex) érdemes-e próbálkoznom nekem ?



mivel alapvetően pár darabra lenne szükségem minél olcsóbban szeretném kihozni.


Mintakép:

[link]



2016. jan. 23. 12:18
1 2 3
 21/25 TappancsMancs ***** válasza:

1:30-tól egy tipp és ha meg tudod oldani hogy a furatoknál összecsavarozd és tudd is csúsztatni akkor egyszerre is lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=NU6EyTxfl_A


[link]

2016. márc. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Vagy tesa kétoldalúval összeragasztja a két darabot, és utána lehet egybe csiszolni. A pillanatragasztó is jó, azt melegítéssel lehet szétválasztani.
2016. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 TappancsMancs ***** válasza:
Kétoldalasal egybe - ez jó teccik. :) Lehet olyat is ha méretpontosan nyomtatjuk azt se átrajzolni hanem ráragasztani a nyomtatványt. A nehéz csak az vele, hogy próbáltam több helyen is és az A/4 nyomtatóknak olyan a beállítása hogy a dokumentum margójára ráhagy még 0-5 és 1 cm-es margót ezért összenyom mindent. Így pl egy doksiban 12-es betűméret is még kisebb lesz, de ráadásul a 4 margót is másképp állítja, itt ennyit ott annyit és még a kör se lesz kerek. Csináltam nyomtatási beállító lapot (cm beosztás betűméretek margóvonalak és minden és szanaszét nyomja. Ha nem kényes valami persze akkor jó.
2016. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
PDF-ben hp nyomtatóval eddig nekem sikerült nyomtatni. Persze aztán tolómérővel ellenőrizni kell, és lehet kicsinyíteni/nagyítani. Nálam pl 100,2 %-on nyomtat méretarányosan. De gondolom egy rönktámasznál belefér ez az eltérés :)
2016. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 DexaN válasza:
én mikor 1-2mm-es vaslemezeket vágtam dekopír fűrésszel ablaktisztító spricnis flakonba töltöttem vizet, ráspricceltem a fűrészlapra és a környékére, ha láttam hogy a víz elpárolgott spricceltem a következőt, hült a lap, nem lágyult ki és egy 50cm-es csigaházat kitudtam vágni elfektetett ventilátornak egy fürészlappal.
2016. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!