Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrás tömör téglafalba? Egy...

Fúrás tömör téglafalba? Egy húzódzkodó rudat szeretnék föltenni.

Figyelt kérdés
Néhány tippet szeretnék milyen átmérőjű/hosszú fajtájú csavart és tiplit kéne néznem tömör téglafalhoz, és milyen mélyen kell befúrni/csavarni? Kb 150 kilót kéne elbírnia. 8db csavarhely van kialakítva a rúd rögzítéséhez. Kell valami gipszet vagy más anyagot is venni? Arra van valami módszer hogyan mehetek biztosra, hogy a téglába fúrjak(esetleg először szöggel megnézni nem szalad-e be a falba)?
2016. febr. 9. 09:52
 1/7 Trafó1 ***** válasza:
Szerintem 10-12-es tipli és a hozzá való csavar elég lesz, főleg ha sikerül a fugát elkerülnöd azt hogy hol van tégla csak vakolat leveréssel tudod megnézni vagy szöggel is próbálkozhatsz, de 10-12 tiplinél ha egy nem fog atombiztosan még nem fogod a padlón végezni.
2016. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha két fal közé megy (azaz a rúd egyik végénél is fal van és másik végénél is), akkor majdnem mindegy. készletben lehet venni tiplit csavarral, olyat vegyél, aminek legalább 80mm-t kell befúrni és legalább 10mm-es lyuk kell neki. a feje meg jobb, ha hatlap.


ha nem ez a helyzet, mert valami ilyened van:

[link]


akkor necces.

két lehetőséged van:

1. hozzáférsz a fal túloldalához, felraksz egy 50x50cm 10mm vastag acéllapot és menetes szárral (falon átfúrva) összehúzod a kettőt

2. olyan csavart veszel, ami legalább 20 cm hosszú (egyéb paraméterek fent)


más esetben nem a csavar fog kiszakadni a falból, hanem téglával együtt fog rádzuhanni az egész. (jobb esetben csak azok a téglák, amiben csavar van, rosszabb esetben több is)

2016. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az utóbbi verziójú húzódzkodó van, pont ugyanolyan, mint a képen. Kb 15 centi széles 100 éves fal, és hozzáférek a másik oldalához is, 2 szoba között van.
2016. febr. 9. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

ha csak 15 cm. akkor mindenképpen vasat a túloldalra, mert tuti rád szakad. és még úgy is necces.


én biztos nem bíznám rá a testi épségem egy sor tömör téglára.

2016. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

B/szki, nem egy tankot kötnek hozzá...

Bőven elég ha csináltatsz két olyan lapot mint amin a furatok vannak 2-3 mm-es lemez bőven elég. Átmenő csavarral felrakod és kész. Az életben nem fog leszakadni

2016. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül dübeles megoldás lett, 12 centix10 mm-es csavarokkal. De nem sikerült úgy elhelyeznem 4 lyukat, hogy mindegyik téglát találjon, ezért végül is csak az egyik felét raktam fel 2 csavarral, ott untam meg a dolgot, egyelőre stabilnak tűnik, ha majd súlyokkal akarok húzódzkodni, akkor még egyszer nekimegyek a dolognak, egyelőre megfelel így is. Köszönöm a tanácsokat. Egyébként ahogy nézegettem a csavarok paramétereit, kb darabonként 100 kilóra vannak hitelesítve, persze ettől a téglafal még lehet gyenge..
2016. márc. 4. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Bírja azóta is? Én is most szeretnék feltenni egy húzódzkodót, de lövésem sincs a fal paramétereiről. Két lakást választ el, és úgy sejtem, hogy ez is egy sor tégla lehet, mert eléggé áthallani.
2018. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!