Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fatüzelésű kazán rendszerem...

Fatüzelésű kazán rendszerem le levegosodik? Miert?

Figyelt kérdés
Fával fűtők. Van 2 legtelenito. A kiegyenlitobol nem megy el a nyomás. A rendszer nyomása sem változik, de ha a radiátoron lévő legtelenitot lecsavarom, rengeteg levegő lejon. Kb egy éve van ez..
2016. márc. 11. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Többféle képen képződhet légbuborék. A kazán is forralhatja a vizet.Nem kell az egésznek forrnia, elég ha egy-egy ponton. A szivattyú fordulatszáma is okozhat kvatitációt (remélem jól írtam) buborék kiválasztódást.
2016. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyomás alatt nem szív levegőt a rendszer,hanem kifelé nyomná a vizet tömitettségi híbánál .Oda gyűjti a rendszer a levegőt ,aztán ha kifogy ,nem lesz bent több már .

Addig kell légtelenitgetni,amig ez a dolog fenn áll.

2016. márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy 1,2Bar nyomáson van egy éve. Szóval nyomás alatt van. Ez az érdekes. Kavitálásra gondoltam én is, de azt hogy tudnám megállapítani pontosan?
2016. márc. 11. 19:16
 4/8 vatafak ***** válasza:
nem biztos h jó a nyomáskapcsoló, nem biztos h jó helyre van beszerelve és szinte biztos h rosszak v rossz helyen vannak az automata légtelenítők
2016. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csak úgy a semmiből nem lesz levegő...az valahol ott van régóta.

Keress olyan helyet, ami a legmagasabbnak tűnik, ott szerelj rá egy bilincses légtelenítőt..

esetleg csökkentsd a szivattyú fordulatát. ha nincs, csak gravitációs a rendszer, akkor meg valahol áll a levegő.

2016. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szivattyús. A legmagasabb pontban van a légtelenítő is. (automata). Csökkentettem régebben a fordulatot is, úgy is levegősődőtt. Konkrétan néha hallani, ahogy bugyog a víz. Pedig 60*C
2016. márc. 12. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért zavar? Egyszerűen ne foglalkozz vele.


Kazán után szoktak rakni buborék levállasztót.

2016. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne foglalkozzak vele? Van hogy egy radiátor több mint a felétől jég hideg. Mert full levegő.
2016. márc. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!