Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek az Aeg...

Gergo15964 kérdése:

Mi a véleményetek az Aeg márkáról? Mennyire strapabíró, hol gyártják, ki bírja e a napi 4-5 óra intenzív munkát? Milyen kategóriába sorolnátok: barkács, félprofi (barkács csak hosszabb ideig bírja), ipari, prémium ipari?

Figyelt kérdés
Aeg

2016. márc. 15. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy prémium ipari. Valamit vagy ipari használatra terveznek, vagy nem. Ha már több kategóriát akarsz, akkor zsákbamacska (ez általában az olcsóbb kategória, lehet hogy egy percet sem bír ki, lehet hogy évekig eldöcög), barkács, és ipari szerszámok vannak. At pedig irreleváns, hogy hol gyártják, jórészt minden Kínában készül. Amiben nagy különbség van, az a minőség ellenőrzés. Ez neves gyártóknál van, noname-él meg vagy van, vagy nincs.


Egyébként az AEG ipari használatra tervezett, ha regisztrálod, kapsz három év garanciát. Azok az AEG gépek amikkel dolgom volt, azok bírták a napi 4-5 óra munkát.

2016. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
AEG gépek ipari felhasználásra készülnek. Az hogy hol gyártják, ma már valóban nem releváns, mert minden gyártónak van egy beszállítói köre, és tök mindegy hol van az összeszerelő üzem, mert máshonnan érkezik a tekercs, a forgórész csapágya, a fogaskerekek a hajtóműhöz, és a szénkefék, kapcsoló, stb is. A minőség azon múlik, hogy mit követel meg a gyártó a beszállítóktól, és mit épít bele a gépeibe. Strapabírásról annyit, építési vállalkozó vagyok, van néhány AEG gépünk is, kb ugyanazt bírják, mint a többi ipari gép. A félprofi, meg a prémium-ipari kifejezések engem is zavarnak, valami barom kitalálta, de ez miatt még nem kötelező átvenni, felejtsük már el, mert hülyeség. Ha ipari egy gép, akkor ipari, ha barkács, akkor barkács. Persze van szórás tudás és tartósság terén az ipari gépek között is, de ez maximum árban mutatkozik meg. Prémium? Szerinted egy építkezésen ki fogja nézegetni, hogy milyen gyártmányú, fazonú, színű a gép, amivel dolgozol? Legyen alkalmas az adott munkára, és termeljen. Ha kifúrsz egy lyukat a falban, akkor a lyuk számít, és nem az, hogy Hilti van írva a fúróra, vagy Bosch, vagy éppen AEG. És azok az árnyalatnyi különbségek sem számítanak, hogy a Hiltivel száz lyukkal többet fúrtál ki, mire tönkrement, mert ezek közül, mire úgy tönkremegy valamelyik, hogy el kell dobni, addigra fényévekre vannak már attól, hogy visszahozták az árukat.
2016. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Tavaly vettem egy AEG csavarbehajtót,bár csak ne tettem volna, kidobott pénz.

Az eddigi gépeimhez képest hihetetlenül gagyi, az akkuja nagyon hamar lemerül,ormótlan,gyenge és még hosszan sorolhatnám a hibáit.

2016. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én sarokcsiszolót szeretnék venni ezen a márkának készletéből pontosabban a 900 W-os és az 1100 W-os flexekre gondoltam.
2016. márc. 17. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Sarokcsiszolóból inkább Flex vagy Makita. A Flex L800 nálunk nagyon bevált, bármi vágható vele, és a legnagyobb por sem teszi tönkre. Ugyanolyan precíz, és csendes, mint újkorában. Makita szintén, GA5030 ha jól emlékszem.
2016. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!