Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 6-os elosztóhoz 3x1mm2 kábel...

6-os elosztóhoz 3x1mm2 kábel elég?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy elosztót csinálni, megvettem a szerelhető 6-os elosztót. Emlékeztem, hogy van itthon kábel, így azt nem vettem. Mikor megnéztem a kábelt, kiderült hogy 3x1mm. Ezt egy kicsit keveslem, ti mit gondoltok? Az elosztóra max 15A van írva, szerintem annyit nem bír. 2db laptop és 2 asztali lámpa lenne rajta állandóan, néha nyomtató, telefon, esetleg hajszárító. Össz-vissz ~3m kábelről lenne szó, tehát nem százméteres nagyságrend.

Mit gondoltok, vegyek 1.5-ös kábelt? Vagy elég ez?



2016. márc. 21. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A hajszárító lehet necces, ha minden együtt nem lesz több, mint 2300W, akkor jó lesz az 1-es is. Egyébként érdemesebb lenne 1.5-es kábellel szerelni.
2016. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Háát biztos ami biztos.. Veszek 1.5-ös kábelt... Nem ér annyit az egész.
2016. márc. 21. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:

- 2 laptop osszesen alig van 100W

- 2 asztali lampa, meg ha valami elavult izzos cucc is, max. 2x60W

- telefon (gondolom a toltorol van szo) elhanyagolhato,

- nyomtato: erosen fugg attol milyen, de egy tintasugaras nem hinnem h. 20W-nal tobbet eszik, egy asztali lezer kb. 200-at

- a hajszarito a legnagyobb fogyaszto, az ugye 1kW koruli (esetleg 1.5kW, ultramaximum)


Na most tartunk osszesen kb. 2kW-nal, ha minden egyszerre megy, az mondjuk 10A, de eros rahagyassal.

2016. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most néztem a hajszárítót, 2200W-ot ír... :/
2016. márc. 21. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem azt kell nézni, mit fogsz bedugni. Gondolom 16A kismegszakító van, legalább 1.5-ös kábelt vegyél, az bírni fogja.
2016. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!