Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőt vegyek?

Milyen hegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni hegeszteni, és nem tudom milyen gépet vegyek magamnak? Gondolok itt hegesztő trafó, vagy inverteres ívhegesztő? Az első gépem megvételére 25 ezer forintom lenne.


Előre is köszönöm!



2016. márc. 21. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy egy használt géppel is beérem. :) Csak ha lehet ne menjen tönkre pár vas összehegesztésétől...
2016. márc. 21. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kisebb noname trafósat,hozzá meg 2-es 2.5mm 2-2kg er23 rutilos pálcát..és gyakorolj gyakorolj.
2016. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább inverteres gépet vegyél. Egyszerűbb vele hegeszteni, könnyebb, kisebb az egész gép, kevesebb árammal beéri és többféle elektródával használható. A trafós gépek már a múlt maradványai.
2016. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én úgy hallottam, hogy az inverteres gépet nem lehet javítani. 25 ezerből kitudnék egy olyat fogni, ami nem megy tönkre hamar? Illetve az, hogy túl hamar felmelegedhet? Lehetséges ez?
2016. márc. 21. 21:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Még egy olyan kérésem lehetne, hogy valaki elmagyarázza nekem, hogy mi az, hogy hatásfok, illetve bekapcsolási idő? Miért számítanak ezek? Egyáltalán semmi fogalmam sincs róluk.


Köszi!

2016. márc. 21. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet javítani az inverteres gépeket is, csak olyat kell venni aminek van itthon szervizhálózata illetve márkaképviselete. A noname gépek, noname, vagy beazonosíthatatlan alkatrészekből készülnek, sokszor ezért nem tudják javítani őket. A hatásfok/bekapcsolási idő azt jelenti, hogy mennyi időt tudsz folyamatosan dolgozni a géppel, mielőtt a hőkikapcsolója leoldana. Pl. 140A/60%, akkor 10 perces intervallumot feltételezve, 6 percig fog működni. 100A/100% azt jelenti, hogy 100A-es árammal folyamatos munkára alkalmas a hegesztő.
2016. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az inverteres valóban praktikusabb. Könnyebb, kisebb, stabilabban tartja az ívet, anti-stick stb... Bár a keret igen szűkös, lehet találni azért jobb darabokat is.

Ez például elég jól néz ki: [link]

A Fronius elég jó név a hegesztők között, másrészt ez a gép újonnan biztos megvan vagy 100k. Kicsit gyanús is nekem ez az olcsóság, de lehet az eladó nem ért semmit hozzá, vagy nagyon meg akar szabadulni tőle, ezt nem lehet tudni. Ráadásul ez a gép, megfelelő munkakábellel és védőgázzal még TIG hegesztésre is alkalmas.

Újonnan viszont kétlem hogy 25k-ért lehet olyat találni amiért érdemes pénzt adni.

2016. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!