Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen teljesítményű co (...

Mike0730 kérdése:

Milyen teljesítményű co ( co2) hegesztőt / TIG hegesztőt vegyek karosszériázáshoz, autó lakatoláshoz?

Figyelt kérdés
Milyen árban vannak ezek?

2013. jan. 29. 18:25
 1/4 anonim válasza:

Hát én nem vagy karosszérialakatos (majd biztos segítenek olyanok is), de szerintem oda egy max 140A elég. Inkább a bekapcsolási idő az ami fontos, nem mind1, hogy 10 percből 2, vagy 8 percet tudsz hegeszteni. A TIG hegesztőre neked nincs szükséged, az a wolfram elektródos hegesztés, saválló, alumínium és hasonlókra szokták használni és a hegesztés költsége is sokszorosa.


Árakról itt nézelődj pl, elég olcsóak itt a gépek, legalábbis a többi bolthoz képest.

[link]


Amúgy még a varstroj márkájú gépekről olvastam, hogy elég jó ár-érték arányban vannak.

2013. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm a választ,még annyit szeretnék tudni ugye ,hogy ezeknek a hegesztőknek megvan ,hogy milyen amper tartományba használhatóak. pl: 40-120-ig

Kérdésem a következő még,hogy mi legyen ennek a tartománynak az alja? Mert gondolom ami pl csak 50-150 amper között lehet vele dolgozni,akkor azzal pl egy suzukit ami 0,74 es lemezből van nem igazán kell hegesztgetni...

2013. jan. 31. 16:43
 3/4 anonim válasza:

Hát a fogyóelektródás hegesztők általában mind alkalmasak vékony lemezek hegesztésére, legtöbb ilyen 30-35A körül indul. Konkrét ampret nem tudok írni, mert amiket én használtam azon nem volt kijelzős, csak fokozatkapcsoló.


Viszont megnéztem egy diagramon a javaslatokat. 0.5mm-es lemezhez 0,6os huzallal kb 30-70 Amper között írta. Mielőtt vásárolsz szerintem érdeklődj körbe, a boltban is biztos segítenek, meg nem árt előtte kicsit tisztában lenni a dolgokkal :)

2013. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké köszönöm szépen! :)
2013. febr. 1. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!