Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen acél megfelelő késpenge...

Milyen acél megfelelő késpenge elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy saját kést készíteni. Kovácsolni nem szeretném, olyan anyagra lenne szükségem, amiből ki tudom alakítani a pengét kovácsolás nélkül. Edzést megoldom. Mostanra annyit olvastam, hogy összezavarodtam, sok helyen olvasom a rugóacélt, c440, 5160, vagy akár körfűrész korongját alapanyagnak. Nem gond ha nem rozsdamentes, rendben tartom.

2016. márc. 23. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem gépfűrész-lapból van néhány késem, és bicskám..


a bicska pengehossza 17 cm, a teljes bicska nyitott állapotban 35 cm..ezzel már harminc éve szalonnázom.

Gondolhatod a többi konyhakés milye.

Szóval aki készítette, az a Vaskut-ban dolgozott mint technikus, és az edzés volt a szakterülete...


mint láttam a műhelyében, ez minden titkok alapja. az edzés alatt álló lapok napokig hűltek a kemencében a hamu alatt.


kérdésedre: gépfűrész-lap. nem rozsdásodik, és örök életű, meg egy pár nap..

2016. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gnoomage válasza:
A körfűrész lapot sokan használják kezdésnek, rugóacélt meg igazi késkészítők is sokszor használnak... Én sztem rugóacélt használnék...
2016. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez jó hír, mert itthon találhatok ilyen dolgokat :)
2016. márc. 24. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan vadászkésem, ami lánykorában laprugó volt. Rozsdásodik ugyan, de az éltartásával, és az anyag egyéb tulajdonságaival elégedett vagyok. Amikor készült, csak simán ki lett vágva, és köszörűvel formára alakítva, sűrű hűtés mellett, végén polírozva. Edzve nem lett.
2016. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!