Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A különféle konyhai szilikon...

A különféle konyhai szilikon formákba gipszet is lehet önteni?

Figyelt kérdés
Érdemes kikenni valamivel, hogy könnyebben leváljon a gipsz? Olyasmivel ami a gipszet nem fogja meg?

2016. márc. 23. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném, hogy ki kéne kenni, a szilikonformák elég jók ebben, a gipsz pedig nem ragadós-tapadós anyag...

nyilván lehet bele önteni sokféle dolgot. Bár én csak csokit, fatbombot (olajos mag + zsír) és sütitésztát szoktam. Pazar.

Ha kicsi, de mély részletei vannak, akkor ott maradhat benne anyag, a gipsz törékeny, belőle kinézem. Egy szimplább formából tuti szépen kijön.


Gyerekkoromban műanyag mintákba öntöttem gipszet (ma is lehet kapni efféléket. nyomott műanyag, a gyerekek kiöntik és megfestik), még abból is kijött, szilikon se kellett hozzá :)

2016. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TappancsMancs ***** válasza:
Biztos hogy szépen le tudod húzni róla, használnak is gipszhez szilikon formákat.
2016. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy használnak, csak nem tudom, hogy a konyhai az mennyiben más, kicsit mattabb és talán mikroszkópikusan érdesebbnek tűnik


a hobbí boltokban árult műanyag formákkal az a bajom, hogy szerintem kb. egyszerhasználatosak, mivelhogy merev és könnyen gyűrődő vékony műanyagok

2016. márc. 23. 22:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan önthetsz bele.

Az öntés előtt tartsd csap alá, és vizezd be! Így a beleöntött gipsz tetejére fog majd feljönni az a néhány vízcsepp ami benne van. Viszont szebb lesz az öntvény felülete a víztől.

2016. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Többféle szilikonformám van, amiben muffint lehet sütni. Mind más gyártótól. Csak abból jön ki sérülésmentesen, ami tükörfényes, teljesen sima anyagból van. Aminek a felszíne az elmondásodhoz hasonló "mikroszkópikusan érdesebbnek tűnik" abból csak a tészta sérülésével lehet kiszedni, ha előzőleg nem kented ki.


Elvileg a gipsz megkötés közben egy minimális méretnövekedésen megy keresztül, [ha egy 44-es cipő talplenyomatáról gipszmintát készítünk, mire kész lesz 45-ös méretű lesz]. De ezek a szilikonminták vannak olyan rugalmasak, hogy ki lehet szedni belőlük a gipszmintát, hiszen a megkötött gipsz nem olyan sérülékeny, mint a muffin.

2016. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
más kérdés: és ha van egy tök merev de konvex formám, pl egy félgömb üreg, akkor azt be tudom kenni valamivel, hogy ki tudjam belőle venni a formát, vagy nincs rá mód, hogy tök merev negatív formát használjon az ember, legfeljebb egyszeri használattal, ha letöri róla?
2016. márc. 24. 21:21
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
Volt amikor gipsz forma készítésből éltem. Nyugodtan öntsed bele ki fog jönni, a tükör simához képest az lesz a különbség, hogy (ha jól öntöd) ugyanolyan matt felülete lesz. Míg fényes felületből fényesen jön ki. Üveglapról is tükör simát lehet önteni. Az meg nem igaz hogy egy - hogy is volt - 44 cipőméretből 45-ös jön ki. Egész kicsi a különbség. Amúgy lehet merev formát is használni és szoktak vegyeset amikor leöntik gumival a pl szobrot és ráöntenek gipsz külsőt. Tehát két rétegű a forma. De ha van annyi tartása (próbáld ki) akkor elég az ahogy van. Amúgy nem nagy dolog azért, önts próbát.
2016. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 6


kend be vékonyan étolajjal és akkor kijön belőle.

2016. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
Nem kell étolaj! Nem tud kötést létesíteni a gipsz gumival és műanyaggal. Ennyi, ne variáljatok már. A gipsz / gipsz öntéskor használunk formaleválasztókat de az se olaj.
2016. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a #6-ost! Arra volt válasz.
2016. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!