Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parkside fúró- vésőkalapács...

Parkside fúró- vésőkalapács mennyire jó választás?

Figyelt kérdés
Házfelújítás előtt vagyunk és szükségünk lesz egy nagyobb teljesítményű ütvefúróra, amivel vésni is lehet téglát, betont. Nem vagyok jártas a szerszámgépek területén, így nem tudom melyik "márka" is lenne jó döntés. Nem egy alkalomra kell!

2016. ápr. 22. 21:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Na nekem meg az összes Makitám és Maktechem veri a Bosch-t. Persze az is jó, de nem véletlen olcsóbb! Van dekopírom, akkus csavarhúzóm, fúróm, csiszolóm. Mindegyik bírja már 2-3-4 éve. Az akkus csavarhúzó lesz majd most szénkefés, de kábé 40-50 ezer csavar lett vele behajtva. Ebből több 400 legalább 6-os átmérőjű és 160 mm-es csavar volt. Simán bevitte teljes hosszában a fába, erőlködés nélkül. Kőkemény 32 ezer volt. A Lidl-ös cuccok szarok. Még hobby célra se jók!
2017. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 ricsi1975 ***** válasza:
Parkside sima fúróm 2 hetet bírt.....
2018. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Lakásfelújításnál kb netto 5 napot ment, eléggé meghajtva, nem kímélve. Eddig bírja... 15 ezret már megérte. Zsírt nem sajnáltam a tokmányból.
2019. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen Parkside márkájú fúró kalapácsom.

Kinézetre valóban robusztusnak tűnik, de ma sikerült kivégeznem, pedig mióta megvan nem sokat volt használva.

Valami X1500 a típusa, ha jól emlékszem.

Át kellett fúrni egy kb. 25 cm vastag beton falat.


Első lépésben átfúrtam egy 10-es hosszú fúróval, ez simán ment. Aztán szerettem volna a lyukat nagyobbra felfúrni.

A furat elején elakadt a szár és egy daráló hangot adott.

Ezután már nem forgatta a fúrószárat, csak ütött, mint egy vésőgép.

Érzésem szerint valami fogaskoszorú ledarálódhatott belül.

Ezek után nem sok bizodalmam lenne egy másik hasonló géphez, bár az eddig vásárolt egyéb Parkside-os gépeimmel meg vagyok elégedve.

Úgy látszik az ilyen "erő" gépekhez vagy szerencse kell, vagy meg kell venni a profi gyártmányt.

Volt egy fele ekkora Bosch PBH ütvefúróm, az 100x ennyit elviselt mielőtt elvesztettem volna.

2019. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

betont nem szabad így előfúrni, mert megszorul benne a fúrószár. így egy hilti tokmányát is tönkre lehet tenni.

a 10-essel csak egy kis furatot kellett volna csinálni "pontozás" jellegűt, hogy a nagy fúró ne táncoljon el.

2019. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 14-es vagyok.

Meglehet, hogy igazad van, de...

Adódhat olyan szituáció, hogy már készen van egy kisebb átmérőjű lyuk, amit fel kéne bővíteni nagyobbra.

Ez esetben mi lenne a jó megoldás?

Előfordulhat olyan eset is, hogy pl. egy betonvasban akad meg a fúró. Minden ilyen esetben pusztulnia kell a gépnek?


Én felhasználóként úgy tartanám logikusnak, hogy egy kuplung mechanika kerülne beépítésre a hajtás láncba, ami szétoldana (megcsúszna) ha olyan nagy nyomaték lépne fel, ami már veszélyes lehet a tokmány forgatását végző fogas koszorúra.

Durva helyzetet és komoly bizalom vesztést okozna, ha minden egyes ilyen ballépés egy új fúrógép vásárlást vonna maga után.

Ha ez így lenne, nem lenne olyan szerszám kölcsönző, aki bérbe merne adni egy fúrókalapácsot.

Főleg, hogy az ilyen gép bérlők jelentős hányada civil (nem szakavatott) felhasználó.


Találgatások helyett inkább szét fogom szedni a gépet, mert már úgyis lejárt a garanciája és megnézem, hogy mi az igazság.

Gyanítom, hogy ebbe a Parkside-os gépbe vagy nem építettek biztonsági kuplungot, vagy építettek ugyan, csak nem volt beállítva a megfelelő nyomaték értékre, így mehetett tönkre pillanatok alatt.

2019. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!