Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszbe lehetséges valamilyen...

Gipszbe lehetséges valamilyen módszerrel gipszet önteni? úgy, hogy a negatívot újra lehessen használni?

Figyelt kérdés

a negatív persze konvex


a kérdésem tehát az, hogy be lehet-e kenni valamivel a gipsz negatívot, hogy a mintát ki lehessen szedni belőle, vagy azt csak szilikonból lehet és merev gipsszből elképzelhetetlen?



2016. máj. 18. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszerü a test es a formát le tudod fejteni rolla akkor persze meg lehet csinálni . Én szilikonnal kenném ki vagy vékonyan sürü olajal ha nincs forma leválasztod megteszi bármi vizben nem oldodo kenhetö vacak :) igy nem ragad bele ;)
2016. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha pl egy arcot akarsz kionteni, magat a negativot ket szimetrikus reszbol kell csinal. A negativot szappanoldattal kell jol kikenni. Ha a negativod egyben van, sajnos le pell finoman torni a kesz pozitiv ontvenyrol es igy csak egyszer hasznalhato.
2016. máj. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha bekened zsírral vagy olajjal szépen el fog válni a negatívtól.
2016. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is a szappanoldatos választóréteget ismerem: közönséges szappanból sűrű pépet kell keverni, azzal bepacsmagolni a negatívot.
2016. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szappanoldatos módszert abban az esetben ajánlom ha van otthon káliszappanod.Ennek hiányában én inkább olajjal kenném.Fölösleges túl ragozni,a lényeg,hogy egy olyan zsíros felületed legyen ami lezárja a pólusokat ezáltal nem (szív)a gipsz.b
2016. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
Létezik olyan kétkomponensű anyag, amit ha 9sszekeversz egy levegőn gumivá szilárduló cuccot kapsz. Ezt ráöntöd a gipszre és felveszi a formát aztán csak le kell fejteni. Persze ez nem ilyen egyszerű, de ez a lényeg.
2016. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szilikonnak hívják, tudom, de pont nem ez volt a kérdés lényege
2016. máj. 24. 22:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi!Tudom nem ez a kérdés de Szilorka a neve.Mellesleg magyar gyártmány.
2016. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 acelsziv ***** válasza:
Mi anno gyártottunk gipszstukkókat, azért írtam, amit írtam és nem szilikon, hanem kétkomponensű formázó. Oxam S1 a neve.
2016. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piriiiii ***** válasza:
Vakformázás, szilikon használata, mindkettő megfelel a célnak. A vakformázás egyszeri alkalom, mert a negatív megsemmisül, szilikonnal lehet sokszorosítani, mert megmarad a negatív.
2016. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!