Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zipper Zimos 145g fűkaszában...

Zipper Zimos 145g fűkaszában milyen kínai motor van? Milyen szimering lenne jó bele?

Figyelt kérdés

Főtengely szimeringes lett és nem találok hozzá alkatrészt. Egyik ismerősöm szerint kínai motorokhoz való tömítések, szimeringek, csapágyak valók hozzá. Azt nem tudja, hogy pontosan melyik, Néztem alkatrészeket forgalmazó oldalakat, de mindegyiken több típust is árulnak. Fogalmam nincs melyik lenne jó.

Ezeket találtam [link]

[link]

[link]

Zipper elvileg 49 cm3-is. Más helyeken is ezeket a szimeringeket árulják.



2016. jún. 11. 19:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Annyit még sikerült kiderítenem, hogy 1E40F-5 típusú motor van benne. Megegyezik elvileg a Grass Hopper CNBC-430-ban lévő motorral.

Egyébként 3 év után tönkrement benzincső, A tanknál a tömítés, ahol a benzincső kijön, illetve most a szimering.

2016. jún. 11. 22:39
 2/7 kata kata ***** válasza:
100%
Széjjel kell szerelni a motorját,kivenni a szimeringeket. Le törölgetni és leolvasni róluk a méreteket.
2016. jún. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, ha esetleg valakinek kell még a méret, akkor a méretek. Az egyik 12x22x7 mm., a másik szimering pedig 15x30x7 mm.
2016. jún. 13. 12:57
 4/7 kata kata ***** válasza:

A 12x22x7 /9 mm -es!!!

A 15x30x5 mm -es TC-t (külső-belső)vegyél.

2016. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem méregettem, hanem leolvastam mi van ráírva és ezek alapján meg is rendeltem. Majd ha megjön kiderül.
2016. jún. 13. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szabványos alkatrészek...minden csapágyboltban kaphatóak...

egyes szakboltokban kapsz simán jobb minőségű benzincsövet is,tank/benzincső tömítő gumit is

2016. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma kicseréltem a szimeringet és darabokra szedtem, megpucoltam a gépet rendesen. 2. rántásra indult és a 600 m2 gazt, füvet lenyírtam. Pedig itt-ott 80 cm is volt már, a sok eső miatt. Szép tiszta maradt a motor a használat után. Azért nem bántam meg, hogy 3 éve megvettem 30000 Ft-ért. Nyüstölöm rendesen, de eddig a benzincsövet, szimerimget és egy tömítést kellett cserélni. Össz 800 Ft. értékben. Köszönöm a hozzászólásokat.
2016. jún. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!