Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi történik, ha nem rendelem...

Pjozsi69 kérdése:

Mi történik, ha nem rendelem meg a gázkészülék felülvizsgálatot?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a Tigáz-tól, hogy cserélik a gázórát és 60 napom van, hogy megrendeljem ezt a felülvizsgálatot. Tudomásom van róla, hogy mielőtt ideköltöztünk egy csomó mindent átalakítottak a gázrendszeren, amit nem engedélyeztettek. Én nem szeretnék fizetni utólag ezekért, hiszen működik minden rendesen (15 éve lakunk itt).Mi lehet a retorzió, ha letelik a 60 nap és én nem rendelem meg tőlük?

2016. júl. 6. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Leszerelik a mérőt!Eddig nem kötöttek bele az áttalakitásba? 5 évente cserélik a mérőt!
2016. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Időpontot kértek,hogy otthon legyél mikor jönnek órát cserélni .Erről van itt szó.Ők hálózati szerelők ,és nem gázkészülék ellenőrök .
2016. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mérőcsere és a gázkészülék felülvizsgálat két különböző dolog.

Ez utóbbit törvény írja elő (a fogyasztó kötelezettsége): [link]

A gáz szolgáltatónál (esetedben TIGÁZ) kell megrendelned, de nem ők végzik, hanem szerződött partnerük.

Nálunk tavasszal volt óracsere és a felülvizsgálat is.

Előre egyeztetett időpontban kijött 2 ember, műszeresen megmérték, hogy nincs-e szivárgás a gáz csatlakozásoknál (gázóra, kombi tűzhely, gázkazán), megnézték, hogy a gázvezeték csövek nem sérültek/rozsdásak-e. Tervrajzot, engedélyt semmit nem kellett bemutatnunk.

Mivel törvényi kötelezettséged a gázkészülék felülvizsgálatot a rendeletben meghatározott időben és időközönként megcsináltatnod, pénzbírsággal sújthatnak, ha ezt elmulasztod. Más kérdés, hogy a gyakorlatban érvényesítik-e. Most a TIGÁZ eléggé "jogszabály követő" lett: sorra küldi ki a cégeknek a 40 Euros behajtási költség átalány fizetési felszólítókat, lehet, hogy ebben is törvénykövető és a felülvizsgálat elmaradását jelzi az illetékes hatóságoknak (akik aztán büntetnek)

2016. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A gázórát tegnap lecserélték (egyébként 10 évente cserélik).

3-as válaszolónak: az eredeti terveket nem a felülvizsgálatot végzők hozzák?

2016. júl. 7. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hoztak semmilyen terveket.

A megrendelő lap volt náluk, meg egy vonalkódos jegyzőkönyv, amiben beikszelgette a megfelelő rovatokat.

Azt kellett nekünk is aláírnunk, egy példányt elvittek belőle, egy példány itt maradt.

Egyeztették a gázóra számot, megmérték a csatlakozásoknál, hogy van-e szivárgás, megnézték a csöveket (van-e fizikai sérülés rajtuk) Egyikük nézte a nézni valókat, a másik ikszelgetett, aláírtunk, ideadták a papírokat és elmentek.

2016. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nme tudom te merre laksz, de én pl Heves Megye és papirral tudom bizonyitani az 5 vet a mérő cserére!! Bocsi de nem írtam volna!
2016. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is Heves megye és 2006-ban volt az előző csere.
2016. júl. 8. 07:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2006-ban volt cserélve ezelőtt.


Törvény szerint:

"A felhasználóknál lévő gázmérő, vagy mérési rendszer – eltérő megállapodás hiányában – a társaság tulajdonát képezi. Társaságunk gondoskodik a mérő felszereléséről, üzemeltetéséről, karbantartásáról és időszakos hitelesítéséről. A 6 m3/h és ennél kisebb névleges teljesítéményű gázmérők esetében a hitelesítési cserére 10 évenként kerül sor. A 6m3/h-nál nagyobb névleges teljesítéményű gázmérőknél előírt hitelesítési időszak: 5 év."

[link]

2016. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!