Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » PVC csövek összeragasztásához...

PVC csövek összeragasztásához milyen ragasztót használjak? Palmatex jó?

Figyelt kérdés

A hőt mindenképpen bírnia kell.

Amúgy a bolti PVC ragasztó mennyibe kerül? (nem kell sok, 100ml tuti elég)


2010. ápr. 15. 17:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ÁÁ ez nagyon beteg egy dolog :DD


Most szilárdult meg a ragasztó aztán gondoltam kipróbálom lövedék nélkül.

Hát kinyitottam az ablakot, kidugtam a csövet, fújtam bele Axe Instinctet és lenyomtam a gombot..Ami azután következett az vmi brutális :D


Az enyémnek a robbanástere fél méter hosszú és 110 cm az átmérője, a csövem meg 1 méteres és 50mm átmérőjű

Tehát rövidebb mint ami a videóban van.

A végén 20 centis láng jött ki és akkorát durrant hogy az nemigaz :DD


Mindenkinek ajánlom, csináljátok meg ti is nagyon király :D

Hamarosan lövök is majd vele :D

2010. ápr. 18. 15:31
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Baaaaasszuuus! Még a végén kedvet kapok! :) pont tegnap találtam itthon egy szál 50-es meg egy szál 40-es, 32-es csövet is. Biztosan találnék 110-est is, ha még kicsit keresgélek..:) Krumpli is van, bőven..:) Meg alma.
2010. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
A morva életbe! Hogy ez nekem nem jutott eszembe iskolás koromban, úgy negyven éve! Mi Versatillal lövöldöztünk, amig fel nem robbant egyszer és össze nem kellett varrni a haverom szemhéját. Volt krumplipuskánk is, de ez fantasztikus! Mekkora a cső? Tuti kipróbálom, ha augusztusban nyugdíjba megyek!
2010. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Elmondok mondent:


Na én 15 vagyok és YouTube-on találtam és gondoltam megcsinálom :D


Méretei:

a vastagabb cső ("robbanási kamra") az 11 centi átmérőjű és 50 centi hosszú, annak a vége le van zárva egy "sapkával"(az a narancssárga), és abba egy üdítősüveg kupakját építettem bele, hogy legyen min benyomni a cuccot :D


A másik végébe pedig egy átalakítót tettem, ami erről a 11 centiről 5 centire szűkít. Aztán abba beleragasztottam az 1 méter hosszú és 5 centiméter átmérőjű csövet.


Ezután a végét egy kicsit lecsiszoltam hogy könnyebb legyen beletuszkolni a krumplit :D


A gyújtás:

Kell egy ilyen: [link]


900 ft nálunk, annyi a lényege hogy nem gázos mint az öngyújtók és elem sincs benne, csak ha gyorsan nyomogatom szikrákat nyom.


Aztán azt szétszedem, a drótokat kivezettem (nagyon fontos hogy mindkét drótját, mert csakis úgy ad szikrát)


Aztán fúrtam 2 lyukat a robbanási kamra kb közepére, és oda betettem egymáshoz közel (kb fél centi) a két drótot.


Nagyon fontos hogy a lyukak pont akkorák legyenek hogy a drótok szorulva, de éppen belemenjenek a lyukba, mert ha nagyon benedvesedik a gyújtó akkor nem ad szikrát és akkor csak kihúzom és letörlöm, visszadugom és kész.


Aztán a gyújtót rászigetelőszalagoztam a robbanási kamrára.


A lövés:


A krumplit fogom és nagyon fontos hogy LÉGMENTESEN beletuszkolom a csőbe, úgy hogy a robbanási kamráról a kupak le van csavarva hogy kinyomja az előző lövés által bennhagyott füstöt.


letolom a vékony cső aljáig (nehogy beleejtsétek, mert akkor vághatjátok szét a puskát!)


Aztán most jön az érdekes rész.. Én nem sprayvel használom, hanem a végén lévő kis üdítősüveg kupakot (a Simsonos képen zöld) félig töltöm 95-ös benzinnel.

Majd ezt beleöntöm a kamrába (nem a drótra!)

Aztán össze-vissza folyatom, rángatom benne, hogy legyen benzingőz.


Aztán lenyomom a gombot és tűz :D


300 métert visz nekem krumplival.

A spray-s felhasználást nem ajánlom, a benzinnel kb 2x akkorát lőtt nekem.


Ja és készüljetek fel nagyon hangos lesz és kb akkora visszarúgása van, mint egy légpuskának :D


Ma este 7-kor gyertek fel ide, feltöltöm majd az új képeket, pontosan a gyújtásról és mindenről.


Üdv. :)

2010. ápr. 19. 15:34
 15/20 anonim ***** válasza:

Fúúú nehogy egyszer szorosabbra sikerüljön a krumpli, vagy többre a benzin, mert ha szétrobban a PVC cső a fejed mellett, soha nem fogod elfelejteni azt az élményt!


Javaslom a szürke helyett a narancssárga PVC cső használatát (a 110-es méretűhöz). Az erősebb.

2010. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Több benzint nemrakok bele :D

Meg a krumpli könnyebben csúszkál benne szóval nemhiszem hogy felfog robbanni


Am már nem lehet szétszedni szóval a narancs ugrott :S


7-kor képekért gyertek :D

2010. ápr. 19. 16:41
 17/20 A kérdező kommentje:

Na akkor a képek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Egyenlőre csak ennyi, ezen is látszik minden fontos dolog, ami alapján el tudjátok készíteni. ;)

Aztán majd lesz videó :D


Faja, valószínűleg én csináltam meg Magyarország első krumplipuskáját :D

2010. ápr. 19. 18:57
 18/20 anonim válasza:

PVC csőragasztó az EUPLAZA-ban (www.euplaza.eu) 341Ft PVC csőragasztó, Novo lep, 130 ml a link a következő: [link]

Üdv.: Péter

2011. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Sziasztok!


Az ilyen PVC ragasztók úgyis működnek, ha élével ragasztok?

PVC lemezen van egy 50-es furatom, abba menne bele az 50-es PVC cső, ez egy csőáttörés lenne. Gyakorlatilag egymásra merőlegesen kéne ragasztani a lemezt és a cső falát körkörösen. Ez megfogja? Tudom, hogy a hegesztés atombiztos lenne, de nincs hozzá felszerelésem és nem is ismerek senkit, aki megcsinálná.

2014. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az előzőhöz: csak okulás képpen írom le, hátha valakinek hasonló problémája akad egyszer: Ki kell peremezni a lemezt, amin áttoljuk a csövet, és így már jóval nagyobb felületen fog a ragasztó, teljesen stabil lesz. Ezt pedig úgy kell, hogy készítünk a műanyag lemezre a csőátmérőnél jóval kisebb furatot (50-es csőnél, mondjuk 30mm), hőlégfúvóval meglágyítjuk és á forgatva áttoljuk rajta a csövet. Így kapunk egy 5-10mm-es peremet, ami körbefogja a csövet. Ez már biztonságosan ragasztható.
2014. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!