Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Két szoba közé felépítettek...

Szudan kérdése:

Két szoba közé felépítettek egy cserépkályhát, a kályha oldala ahol benne van a falba ott lesz egy lég üres tér. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát kb 10x35x180cm ez mind a két oldalt. Az ott beszorult meleg levegőt juttatnám a szobába, nem tudom eldönteni hogy elég e termikus felhajtó erő ha hagyok egy 1 lyukat alul és egy lyukat felül? Vagy másik megoldás hogy ventilátorral hajtsam ki?

ha valakinek van hasonló tapasztalata az méreteket is írjon. ami a falba esik 1 oldalról a cserépkályhából 9 csempe.



2016. aug. 30. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

2 fal közé építettnek legalább 1 oldala a másik térbe esik .

Le kell zárni valamilyen móddal a közti légteret.Ilyen egyszerű ez .

2016. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kályhának az eleje meg hátulja a szobába esik, a 2 oldalának vertem ki a 35-ös vályog falat kályha méretben plussz mind a két oldalt 10-10cm, hogy a kályhás férjen felrakni a kályhát, és azt a 10-10 cm-es falat gipszkartonnal "visszafalazom a kályháig. de ha majd tüzeleg abban a lyukban megáll a meleg és azt szeretném a szobába juttatni, és erre kérdeztem hogy elég e ha hagyok alul egy lyukat és felül hogy a meleg kifordul e onnan miont a kandallóknál? vagy ventillátorral forgassam ki? mert a cserépkályha nem lesz sose olyan forró mint egy lemezkandalló és nemtudom hogy annyi meleg elég e hogy meginduljon a meleg levegő felhajtó ereje?
2016. aug. 30. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalon alul, felül 70-80-as körkiszúróval fúrd ki.

Szerintem a többit a természet megoldja. Ha mégsem, akkor erre a lyukra felülre még mindig tehetsz egy számítógép ventilátort, ami kifelé fúj.

2016. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!