Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cserépkályha tetejét homokos...

Cserépkályha tetejét homokos agyaggal zártam le. Jobb ha magába szárad ki, vagy fűtsek be? Befűtést ilyenkor óvatosan, no, de hogyan óvatosan. Nem jobb ha magába kiszárad?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jó a cserépkályha, a teteje nem forrósodik fel.

Azt javaslom, gyújts be, ahogy szoktál, de ne rakj rá többet. Ha leég,ugyanúgy zárd el. 2-3 alkalom elég is lesz.

Mi járólappal fedtük a kályha tetejét, mert az agyagon megtapad a por és nehezen tisztítható.

2016. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem most készült el a cserépkályhám és a szakember adott egy leírást.A szárító fűtést a kályha elkészülte után 6-7 nap múlva szabad elkezdeni.A szárító fűtés 6-7 napig tart és kizárólag vékony fa használható hozzá.Kb. 1,5-2 kg fát kell meggyújtani és az ajtaját ujjnyira nyitva kell hagyni és ha leégett,nem szabad bezárni az ajtaját.Naponta 1 kg fával növelni kell az elégetett fa mennyiségét.A tűztér ajtó és a hamuzó ajtónak állandóan résnyire nyitva kell maradni!Szárító fűtés nélkül 2 hónap alatt kiszárad és akkor teljesen nyitva kell hagyni az ajtaját.
2016. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vok, én úgy értettem, nem teljesen új a kályha, csak a tetejét javították. Az új kályhát persze, hogy nem szabad elzárni.
2016. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!