Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyag az ami nem...

Milyen anyag az ami nem rozsdásodik majdnem fényesnek mondható, foltos. Csőről van szó. Ha jól megköszörülöm hegeszthetem normál 2.5ös pálcával? Vagy kell hozzá valami rozsdamentes pálca?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 17:57
 1/4 anonim válasza:
Ha rozsdamentes csövet akarsz, akkor kell rozsdamentes pálca. Ha csak horganyzott, akkor jó a normál is.
2016. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A cső az adot, de nem tudom, hogy horgonyzott vagy rozsdamentes.

Ezt hogyan tudom megállapítani?

Mi történik ha rozsdamenteset hegelem normál pálcával?

2016. okt. 2. 18:08
 3/4 anonim válasza:
Ha rozsdamentes acél akkor nem fogja a mágnes. Normál pálca nem hegeszti össze.
2016. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rozsdamentes és a saválló anyagokat különválasztják a felhasználási területüktől függően.A horganyzott is más kategória.A csak hagyományos acél(fekete) is hegeszthető saválló elektródával tökéletesen,csak a varrat a hozanyag miatt keményebb, valamivel nehezebben megmunkálható,és jóval drágább az elektróda.A rozsdamentes anyagok hegesztésére tökéletes a saválló elektróda.Ha olyan mint a csatorna,akkor horganyzott.Egy hagyományos drót is "mélyen" karcolja a bevonatát.Ez nem látszik a króm-acél ötvözeteken,vagy csak halványan.Ha ezt hagyományossal hegeszted,akkor ott aktívabb lesz a rozsdásodás a varrat környékén.Én nem tenném.A horganyzott acélt mindegy mivel hegeszted,mert a horgany úgy is leég róla és utána kezelni kell. A horgany ötvözetet pedig nem ajánlott se milyen hagyományos elektródával,mert a varrat és mellette is rozsdásodni fog.Ehez is savállót használok.Derítsd ki milyen acél ,és ez után hegeszd a megfelelő elektródával.A utó munkálatai is ennek megfelelőnek kell lennie, az esztétika miatt.Pl:Egy saválló acél hegesztést nem elég le flexelni,ha nem azt még polírozni,vagy szálra húzni is kell,attól függően,milyen felületű a hegesztett munkadarab.Tükrös,matt ,vagy szálra húzott.Ennek a hegesztéséhez az AWI a leg megfelelőbb. A csövet nehéz hegeszteni,csak gyakorlattal lehet szépen.Legjobb forgatva,csapágyazott hegesztő bakokon.Az elektródát is a trafóhoz kell választani,mert egyenárammal mind hegeszthető,de a váltóáramúnál már lehet ,hogy csak leragad,és nem alakul ki ív.Privátban írok márkát,mert itt megszólnak egyesek.
2016. okt. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!