Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Adott egy 3x3 méteres kis...

Adott egy 3x3 méteres kis helyiség aminek 2 méter a belmagassága. Ha körbe bevonom a falakat (nyers) hőtükörrel, és beteszek egy infra izzót, be tudom fűteni?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak egy 150 wattos infra izzó van és bár ma már egyszer felfűtöttem kályhával az ágy fölött 100 centire úgy fűt nekem mintha ibizán lennék. Sokat olvastam róla, hogy az infra fűtés mennyire hatékony illetve hogy ez a hőtükör fólia mennyire hatékony szintén, de még sosem láttam olyna megoldást, cska kertészeti alkalmazásban, hogy egy egész helyiséget hőtükörrel vonnának be és csak a szórt infra sugarakkal fűtenének. Megoldható? Ha igen olcsóbban kijönne mint bármi más fűtési módszer és higyjétek el engem nem zavar az ezüstfólia a falon ha hatékony.
2016. nov. 6. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A hő többfèle kèppen terjed. Ennek mèg olvass utána. Ezèrt van a hőszigetelès.
2016. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így biztosan nem működne és sokat is fogyasztana.
2016. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked oda kellene egy padlószigetelés minimum, hacsak nincs alatta temperált pince, vagy parkettás padló, ezenkívül a födém nem tudom miből van, és az ablak is mennyire huzatos.

Az oldalfalakon távozik legkevésbé a hő ilyen kis szoba esetén. A legtöbb a régi náddal meg deszkával bevakolt födémen távozik a padlóból meg húzza fel a talajból a nedvességet és a hideget. Ha fokozni akarod a konfortérzetet, akkor szerezz egy sencor (minőségibb a többinél) ágymelegítőt az infrák mellé!Az infra a fekete felületeket melegíti leginkább, tegyél fel fekete vagy sötétszínű laminnált padlót. Így a padlót is fűti az infrád , és a meleg felfele száll, ha pedig jó a födémszigetelésed (inkább a mennyezetre raknám a tükrös fóliát) és az ablak nem huzatos, akkor egy ágymelegítővel megspékelve egész konfortos lesz a dolog, csak néha moss fel, hogy friss szag legyen odabent vagy illatgyertyázz.

9 négyzetméter baromi kicsi sajnos 2 méteres belmagasággal..

2016. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy sokat fogyasztana neki, az ágymelegítő max 60 wattot tud enni, infrából berak kettőt az 300 watt összesen legyen 500 watt per óra mert még van hűtőszekrénye is meg tv je is.

500 watt =0,5 kilowatt, egy kilowatt áram pedig max 40 forintba kerül a legmagasabb tarifán számolva is, a legalacsonyabb tarifa 30 forint / kilowatt.

Ha nonstop nyomatja egy hónapon át az összes elektromos cuccot az akkor is max 15 ezer forint.

Ha van hozzá egy 50 literes bojlere is amit napi egyszer felfűt az plusz napi 2 kilowatt azaz plusz 2400 forint havonta, és gyakorlatilag alig egy huszasból megvan a rezsije nagyrésze karbantartás, meg egyéb munka és adók nélkül.

2016. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4


Szerinted 300W teljesítménnyel fel lehet fűteni azt a 18m2-es helyiséget?

Egy kis tescós hősugárzó is 2000-2500W-os. ;-)

2016. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5/5


18m3 természetesen

;-)

2016. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Abból indulok ki, hogy most az ágy fölött van egy infralámpa és 2 napja éjjel nappal megy és olyan 20-22 fok van, a lámpa alatt meg 30 fokos hőérzetet ad.

ezért gondoltam, hogy hőtükrökkel és még egy lámpával már lehet leadna 25-28 fokot az egész rendszer + az ágymelegítő sem rossz ötlet meg a fekete laminált, de sajnos a laminált nem játszik, mert befelé nyilik az ajtó és pont, h ki lehet nyitni a betonon így is. + a szoba nagy része "ágy" (1,5x2 méteres franciaágy) arra viszont lehet tenni egy fekete ágytakarót.

2016. nov. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!