Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi fa redőnyt szeretnék...

Régi fa redőnyt szeretnék rendbe rakni, elakadtam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Festés miatt darabokra kellett szednem a redőnyt. A legfelső 14 db lécet nem a fém lapocskák, hanem egy gurtni tartja. Na, ezt a gurtnit képtelen vagyok befűzni a fa lécbe. Próbáltam már egy vékony madzaggal is áthúzni, nem megy. A fő gond, hogy azonnal rojtosodik, és nem tudom áthúzni sehogy sem. A gurtni végét próbáltam gyufával kicsit megégetni, ill összeragasztani is, hogy ne rojtosodjon, de sehogy sem megy. Valaki csinált már ilyet? Ötlet, tipp hogy hogyan lehet befűzni?

2016. nov. 6. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy a gurtni végét nem egyenesre vágod, hanem erősen ferdén. Ezután próbálkozhatsz olvasztással, vagy esetleg pillanatragasztóval átitatni, hogy merevvé váljon. Ha pillragaccsal itatod át, azt száradás után valószínűleg tudod formázni, csiszolni is.
2016. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vágd ferdère. Folyèkony gyertyaviaszba is márthatod, az is összefogja.
2016. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Sajnos nem vezettek eredményre.
2016. nov. 6. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha müanyag akkor olvaszd meg és amikor még meleg két vaslap között lapitsd meg. Ha ez sem segit akkor vastag a gurtni, vegyél vékonyabbat.
2016. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a gurtni textil. Ebből létezik többfajta is? a boltban, ahol vettem, azt mondták csak ez van, vagy a keskenyebb, ami a műanyag redőnyökhöz van.
2016. nov. 6. 17:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Létezik műanyag is, az is ugyanolyan szövött cucc, elképzelhető hogy vékonyabb. De nem hiszem, hogy a textilt ne lehetne átküzdeni rajta, úgy, ahogy többen is javasoltuk. Az elvékonyított részt át tudtad fűzni a lécen?
2016. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Olyan széles gurtnit vettem, mint amilyennel eredetileg is szerelve volt.

Próbáltam már mindent, amit leírtatok, sajna nem tudtam átküzdeni a lécen. Átnyomni azért nem tudom, mert a szövetnek nincs tartása, így hiába próbálom áttolni, nem megy, vágtam már rá egy kis lukat, amibe madzagot raktam, hátha azzal át tudom húzni. Idáig az is kudarc. Nagyon vékony a rés, amibe bele kéne fűznöm

2016. nov. 6. 18:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy vágd ferdére a végét, és itasd át pl. pillanatragasztóval. Ne csak a legvégét, hanem vagy 5cm hosszan. Megkeményedik, ha szükséges, megcsiszolod, megreszeled laposabbra, aztán áttolod, mint egy kést, ha kiért a vége, egy fogóval megfogod és húzod, aztán mehet a következő.
2016. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A reszelés részét én kihagytam, de mindenképpen ki fogom próbálni.
2016. nov. 6. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan így csináltam ,ahogy leírták,csak a madzag helyett 1,2-es kötöző dróttal,a végét vissza hajlítva hosszabban mint a léc szélessége.6-7 cm-re.Így össze fogva a drót két szárát, egy fogóval simán áttudtam húzni a gurtnit.
2016. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!