Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A sörösdoboz napkollektor ér...

A sörösdoboz napkollektor ér valamit?

Figyelt kérdés

Hello,Garázst fűteném kicsit..

Napi szinten kb 4-5 órát dolgozok ott ,és nem tudok fával fűteni (kialakítás)...Illetve nem tudom fizetni a hősugárzót,másrészt kevés.

Elhelyezést nézve kb 3x5 méteren oldalt a fal,illetve a ~25-30 fokos tetőn órákig tudna telibe sütni a nap mielőtt hazaérek és kb még 1-1,5 órát mikor ott vagyok.

tehát közel még a felében.

persze kérdés,hogy lesz-e nap egyeltalán.

Egyik villanymotoros gépem (fix) fal melletti,hideg levegőt szív be ,és alul nyomja ki.

Közel langyosan.

Arra gondoltam ezt a kinyomott levegőt vezetném be az alján,hogy az legyen benne,az már alapból 5-8 fokkal melegebb,mint amit beszív.


2016. nov. 18. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
"Illetve nem tudom fizetni a hősugárzót" Világos! Nem marad elég pénz sörre.
2016. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt nézz utána:

[link]

2016. nov. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem elhiheted, hogy lofaxt se ér.
2016. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem belevágok,kb minden van itthon,még alá szigetelésnek gyapot is ,ami megmaradt beálló felhúzása után.

A sörösdobozokat: 3 kocsmába jártam délelőtt,illetve a helyi horgásztónál,netes leírások (és kalkulálások) alapján 1 kollektorra nekem ,15 csővezetékre nézve 180 db kellene,ma 93-at szereztem.

Számolgatom,hogy 1-1 megy a "levesbe".

2016. nov. 19. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt irták netten hogy helyiséget le kell szigetleni !Akkor van értelme.

Na de akinek van pénze komolyabb ablakra,ajtóra.

Annak nincs szüksége erre a alternativ fütésre.

Meg használnak termosztátott amivel be tudják azt állitani mikor kapcsoljon be a ventilátor a kollektorba.Mert nincs értelme forgatni a levegöt ha nem elég meleg.

2016. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ér semmit.

Kollégának hiába bizonygattam, mire elkészült vele, benne volt vagy 30 E-ben, a járulékos költségekkel együtt.

Aztán rájött, hogy kár volt vele kínlódni. A megtérülése 20 év körül van. A helyiség légterében elveszik az a kis alig felmelegített levegő.

2016. nov. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elkészült,nekem ~10e forintomban van,amit meg kellett vennem.Minden más volt itthon elfekvőben

Leegyszerűsítve van.

Amikor a házi polírozóm villanymotorja is pumpál egy 7-8 fokkal a bentinél melegebb levegőt bele akkor egyszerűen egy minimális napsütés is elég.

Amikor még éri rendesen akkor pedig 23-27 fok közti levegőt mértem.

2016. nov. 26. 08:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Pár képet csinálhatnál:): várom:)
2016. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"23-27 fok közti levegőt mértem" ez kb 2 c°-ot emel! sztem nem többet!
2016. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!