Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 8as tiplihez téglafalba 8as...

8as tiplihez téglafalba 8as furoval jo elöfurni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
8as hoz ,8as sal.Így lesz az passzos .A fúrót kicsit megjártatni ki-be,ha nagyon szorulna a tipli .
2017. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező.


Ha tiplit teszel a falba, mindig azonos fúrószár mérettel kell kifúni, és nem mélyebben, mint amekkora a tipli. Pórszívóval takarítsd ki a furatot.


Önmetsző csavarnál kell a magméretnek megfelelő fúrószárat használni. Ilyen például a tokrögzítő csavar.


Üdvözlettel

2017. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem mélyebben, mint amekkora a tipli"


Azért mélyebbre kell fúrni azt a lyukat, ugyanis a sima műanyagtiplinél pár menetet túl kell lógjon a csavar.


[link]

2017. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt is érvényesül valamennyire az amit akkor alkalmazunk, amikor egy menetnek fúrunk elő. Én azt mondom, hogy a 8-as tiplinek egy 7,5 vagy 7,8-as fúróval fúrj elő. A kisebb furatban szorulni fog a tipli, amit majd kalapáccsal ütsz bele. De nyilván nem olyan erővel, hogy a tipli "fej" része letörjön vagy deformálódjon. Azért fúrunk elő egy picivel kisebb fúróval, hogy a tipli már, akkor szoruljon a falba amikor elkezded behajtani a csavart. Amikor a csavar még csak a tipli elején van és nem nyílott szét, tehát igazából még csak nagyon keveset foga a falba a tipli, akkor könnyen előfordulhat csak forog körbe és körbe a falba a tipli. Ha egy picivel kisebb furatot készítesz, akkor azzal ezt a hibát megelőződ, mert a tipli alapba szorulni fog a falba. Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül nem a téglába fúrsz, hanem a fugába, akkor ha kicsit kisebb a furat, akkor az amúgy jóval puhább fugába jobban fog fogni a tipli. Ezt építőiparban így alkalmazzák.
2017. febr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gábor 123 válasza:
Azonos méretű fúróval kell fúrni,de figyelembe kell venni a rögzítendő anyag vastagságát.Nem biztos,hogy elég hosszú lesz a csavar ha pl 2cm vastag lécet fúrsz fel.Tehát műanyag tiplinél a csavarhossz=anyagvastagság+tipli hossza+1_2 mm
2017. febr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Márta Csákiné válasza:
50%
Röviden : igen
2017. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsolt szekesi válasza:
100%
én azonos mérettel furok es mélyebben kell, mert hiába járatod meg a furot , koszt tol maga elött. biztos beférjen. ha körbeforogna, üsd bejjebb kalapácsal ovatosan, amikor érzed, hogy feszesebb, akkor tekerheted
2017. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 K...László ***** válasza:
37%
Nem rég lambériáztam, a párnafákat kb 300 csavarral tettem fel összesen, de mennyit szívtam! Régi tömör téglafal, néhol meg homok, föld dől ki belőle, ha megfúrom, vagy öklömnyi kavics van beépítve. Nálam a 8-as tipli 7.5-es fúróval lett jó, és nem megjáratni, hanem egyből egyenesen kihúzni a fúrót, ha meg van a mélység. Szigetelőszalaggal kell megjelölni a fúrón a mélységet, ami legyen kb 5mm-rel hosszabb, mint a tipli. 10-ből 4 fúrás nekem így sem sikerült. Vagy egy koppintásra becsusszant és eltűnt a tipli, vagy a kiporszívózott lyukba sem ment bele kalapáccsal, hanem 10mm kiállt, és le kellett késsel vágni. Szerencsére úgyis rejtve maradnak a hibák a lambéria alatt, úgyhogy nem hagytam egy gyenge tiplit sem a rendszerben. Mellé fúrtam másikat, ami végre téglába ment, és a rosszat meg bevakoltam. Azt is csak azért, hogy ne porlódjon tovább a kikezdett rész.
2017. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!