Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokcsiszolóval lehet csempét...

Sarokcsiszolóval lehet csempét vágni ívesen és egyenesen is?

Figyelt kérdés
Szeretném lecsempézni a kialakítás alatt lévő fürdőszobánkat, de nem tudom, hogy milyen eszközt válasszak csempevágásra. Ezek a karcolósak 20 négyzetméternyi csempézéshez nagyon badass vállalkozásnak tűnnek, a flex drága, a csempevágóval az a gondom, hogy csak egyenes vágásra jó. Sarokcsiszolót láttam már 15 000 körül is (míg egy csempevágó kb. 10k lehet). A járólapot mikor a vécé köré rakom le, ott kimondottan ívesen kellene elvágni, erre alkalmas a sarokcsiszoló? Ha igen, lehet vele hatékonyan egyenesen vágni is, mondjuk egy vonalzó mentén? A csapkiállásokhoz azt hiszem ezek a körfúró fejek ideálisak lesznek, azzal talán nem lesz gond. Előre is köszi a válaszokat! :D

2017. febr. 8. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
egyenesen vágni nem tudsz szépet! Íveset is csak úgy, hogy be kell vagdalni! Vegyél vizes vágót! Azon lehet korongot cserékni, és másra is tudod használni.
2017. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Csempevágot már lehet bérelni napi 1 500ft-ért. Az egyenes vágáshoz jobb, gyorsabb. Egy sarokcsiszoló mindig jól jön, (de már ezt is lehet 1 000-tól bérelni)és lehet vele vágni íveset, a wc-hez tökéletes. Egyre figyelj, jó minőségü tárcsát vegyél, ami 8 000-tól indul 115mm-től. Vághatsz vele egyenest is, csak babrás és lassú.


Üdvözlettel

2017. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt; laptól függő, de flexnél lepattoghat a széle a lapnak...
2017. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet megfontolni a csempevágó bérlést az egyenesekhez, sokkal gyorsabban fogsz haladni vele. Főleg, ha sok azonos méretet kell levágni.

Csapkiállásoknál/lefolyóknál (valószínűleg én vagyok szerencsétlen), de 10-ből 1 esett úgy hogy ne 2 csempe közé és ezzel a lyukfúróval mindig elpattant, ha volt kis benyúlás. Viszont nem sokkal drágábban lehet kapni dekopírfűrészbe való vágóhegyet, az sokkal hasznosabbnak bizonyult - persze csak akkor opció, ha gép már van a sufniban hozzá. Plusz a lyukvágóval csak 5-6cm-ig lehet vágni, a WC kifolyónak meg kb. 12cm kell.

Csak kérdés: a WC csészét nem jobb a járólapra tenni? Úgy nem kell az ívet vágni a járólapba. Kifolyót meg lehet kapni excenterest, ha az emelkedés a gond.

2017. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne gányolj, szedd fel a fajanszt, csempézz alá majd rakd le újra.

Kisflex-hez lehet venni 1000 ftért folytonos(nem szegmenses, nem turbós) gyémántkorongot.

Az mindenképp kelleni fog, L alakot nem tudsz karcolóssal kivágni,csak ha az egyik irányból már bevágtad flexszel.

Viszont szép egyeneset vágni csak vizesvágóval, vagy karcolós-roppantós vágóval lehet.

Meg vegyél egy csempéző fogót is, papagály csőre van, azzal tudsz apránként tördelni ahol kell.

2017. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá inkább ne szenvedj vele, mert a legdrágább munka az amit kétszer kell csinálni
2017. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: igazad van, annyiban szerencsés a helyzetem, hogy az előző tulaj hagyott itt kicsit csúnyább csempéket (amiket nem tervezek felhasználni) meg a levert csempékből a teljesen épeket félreraktam (amiket szintén nem akarok sehová felrakni), és azokon kimondottan gyakorolni szeretném a vagdosást. Ezért is gondolkodtam az ehhez szükséges eszköz megvételén bérlés helyett, igazából tudok időt szorítani a próbálkozásra, mert nem sürgős, nyár közepére ha elkészül, az is tökéletes. Ééés igen, talán olcsóbb megvenni akár két-három szerszámot is, mint tönkretenni 70 000 forintnyi új csempét. :,D


A válaszokat egyébként hálásan köszönöm!

2017. febr. 8. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne parázz, ha van műszaki érzék meg türelem, akkor menni fog.

Mivel ha jó munkát akarsz végezni baromi lassan fogsz haladni, jobban megéri megvenni, mint bérelni.

2017. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!