Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért szabja a bútorlap alját...

Miért szabja a bútorlap alját a jó minőségű új központon mozgó vídiás lap?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
?????????
2017. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem konkrétan, hogy mi a kérdés.

Ha az alul forgó "elővágóra" gondolsz, akkor azért, hogy a kilépő főlap ne szálkásítsa a hátsó felület szélét.

2017. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

...lemardt az előbb a kép:

[link]

2017. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval ahol kiér belölle a lap ott tépi.
2017. febr. 12. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Professzionális lapszabászgépeken ezért van elővágó tárcsa, mert egy fűrésztárcsával nem igazán lehet kiküszöbölni, hogy a vágás ellenoldalán kiszaggasson kisebb darabokat.

Otthon házilag éppen ezért nem is érdemes méretre szabni bútorlapot. Én ahol be szoktam szerezni, ott vágatom méretre. Így otthon már csak élfóliázom, és összeállítom.

2017. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tehát a kérdés az,miért tépi a bútorlap alját a jó minőségű

vidiás fűrészlap?

Hogy tisztázzuk, jó minőségű fűrészlap (lapszabász) ára,olyan 18 000 ft nél kezdődik. (a piacos kb annyit ér mint az ára)

A körfűrészgép tökéletesen kiegyensúlyozott tengelyén a fordulat min. 3000, de inkább 4000/p körül van,de így is elővágóra van szükség mivel a bútorlap bevonatát képező műanyag dekor nagyon rideg,kemény . Ezért a kilépő fűrészlap tördeli.

Csökkentheted a tördelést ha tézát(papírszalagot ) ragasztasz a bútorlap aljára,vagy másik bútorlapot teszel alá..

2017. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

vidiás.


Amúgy akkor nem szólok egy szót se.

Nekem csak egy 1500.Ft.os lidl.s tárcsám van rátéve a monyák tüzifa körfűrészre :)

Szalag jó lehet, köszi.

2017. febr. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!