Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol tudnék ilyen alapanyagokat...

Hol tudnék ilyen alapanyagokat beszerezni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A videó készítője így készen méretre vágva meg tudta vásárolni, de külföldi, nem tudom itthon is lehet-e így kapni őket. Ha nem, akkor hogy tudnám legkönnyebb elkészíteni. A boardot gondolom dekopírral körbe tudom vágni, de a hajlítottat hogyan lehetne? Egyébként egy LED-es megvilágytógyűrű lenne majd belőle. Köszönöm.



2017. febr. 28. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy hol lehet ilyeneket venni, azt sajnos nem tudom, talán eBay-on lehetne nézelődni, ott van minden.


Otthon legyártani viszont nem annyira egyszerű egyiket se, főleg ha olyanra akarod hogy kis is nézzen valahogy.


Feltételezem hogy mindkettő alapanyaga fa. Bár a kép alapján lehetne akár műanyag is, de maradjunk a fánál.


A boardot valóban ki lehet nagyolni dekorpapírral is, csak az még nem fog sehogy se kinézni, hacsak nincs nagyon gyakorlott kezed amiben már benne van párezer vágás. Szóval jobb ráhagyással kivágni aztán reszelővel, csiszolópapírral méretre igazítani.


A ring viszont nem ilyen egyszerű téma, ugyebár azt első lépésben hajlítani kellene. Fát gőzöléssel szoktak hajlítani, hogy ez megfelelő felszerelés nélkül mennyire kivitelezhető, afelől vannak kétségeim. Alapból kéne gőzölő, hajítósablon, meg valami prés. Aztán még így is benne van a pakliban, hogy mikor kiveszed elhúzódik. Ezt is ráhagyással kéne lehajlítani, utána összeragasztani és végül méretre esztergálni.


Persze az első alkatrészt is könnyebb lenne esztergán kiszúrni, mint reszelgetni, de mint mondtam az még kivitelezhető otthoni szerszámokkal is. A gyűrűt viszont szerintem nem nagyon lehet otthon megcsinálni megfelelő szerszámok nélkül, legalábbis nagyon körülményes.


Egy asztalos persze akár mikor megcsinálja ezeket szépre, csak ugye kérdés hogy mennyiért.

2017. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a gyűrű egy mezei hímzőkeret. A másik meg koszorú alap. Annak a legyártása dekopírral azért nem túl bonyolult szépre. Mivel nem vastag anyag, és nem is túl kemény (MDF a kép alapján), azért kell egy sima deszka/bútorlap, amire fejjel lefelé be tudod fogatni a dekopírt. Kell még két darab szög, és ezzel kb kész is a kezdetleges körvágód. A bengétől olyan távolságban ütöd be a szöget, mint a külső kör átmérője. lecsippented a fejét. Az alapanyag közepére fúrsz egy akkora lyukat, mint a szög (inkább szoruljon kicsit, mint lötyögjön)ráteszed a szögre. Bekapcsolod a fűrészt, és szépen körbeforgatod az anyagot, így egy szép kört kapsz. A belső körhöz ugyanezt megcsinálod, csak előtte fúrni kell egy lyukat a fűrészlapnak (Ha nagyobb az anyag, akkor a küldőnél is)


https://www.youtube.com/watch?v=XAq5jEQShWM


De akár ilyet is csinálhatsz. Ha esetleg véletlenül van felsőmaród, azzal még szebben meg lehet csinálni.

2017. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A koszorúalap elkészítését én is hasonlóképp gondoltam. A gyűrű viszont elég nagy méretben kellene, 75 cm átmérő körül. Ekkora hímzőkeretet nem is nagyon találtam. Arra gondoltam még, hogy negyedkörívekből vagy még több elemből összerakva is jó lenne, kapható esetleg ilyen formában valami? Én nem igazán találtam.
2017. márc. 1. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
A 75cm már valóban nagy átmérő. Segítene a videó, hogy mégis mi a feladata a keretnek, hogy van-e valami alternatív megoldás.
2017. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A videón egy LED ringet csinál, valószínű kamera mellé. Én darts tábla világításnak szeretném használni.
2017. márc. 1. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért lett volna jó, ha belinkeled a videót, hogy lehessen látni, mi a szerepe, egyáltalán szükséges-e. Ugyanis ha valóban led-ring, akkor gondolom azért kellet, hogy fel-le lehessen rakni a kamerára, és ott csak az objektívhez tögzíthette. Namost egy darts táblánál már nem hiszem, hogy ez létfontosságú lenne, hiszen ott a táblával egy síkban vagy van egy fal, vagy szekrényhát, amihez lehet rögzíteni. Ezért lenne jó a videó, hogy mi a pontos szerepe.
2017. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2017. márc. 1. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok funkciója nincs, ha van otthon hőlégfúvód, akkor pl fehér plexi-t simán tudsz formára hajtani. De talán a 3mm-es rétegelt lemez is kibír ekkora ívet. Annyi, hogy vastagabb alap kell, hogy tudd hova csavarozni a plexit/rétegelt lemezt.
2017. márc. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A "hímzőkerethez" mindenképpen kell valami hengeres forma, sablon (megfelelő átmérőjű hordó vagy dekopír fűrésszel fából kivágott kör. Erre aztán színfurnérból kivágott szalagokat (csíkokat) lehet ráhajlítani ill. azokat összeragasztva ráhajlítani ill. egymás után ráragasztani. színfurnér kapható a budapesti Furnérműveknél vagy más kereskedéssel foglalkozó asztalosipari cégeknél.
2017. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2017. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!