Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért megy tönkre pár óra...

Miért megy tönkre pár óra használat után a Tungsram kompakt spirál fénycső?

Figyelt kérdés

1-2 éve vásároltam ilyen kompakt fénycsövet azért, hogy spóroljunk a villanyszámlán.


[link]


Alig volt használva ez a típusú fénycső és egy nagy pukkanás, szikrázás közepette megadta magát. Ezért kár vásárolni drága pénzen ilyen "égőket". Főleg, hogy a fényereje és a színe meg sem közelíti a régi, jól bevált 60 és 100 wattos égőkét. Az ember csak vakoskodik a lakásban, hogy spóroljunk, aztán pedig a megspórolt pénzt rá lehet költeni szemüvegekre és egészségügyre. Teljesen tönkreteszik ezek a gyenge "gyertyafény" izzók az ember szemét. (Tudom ez az én problémám.) Vissza is fogok térni a rendes, normális, hagyományos izzókhoz, még akkor is, ha valamivel többet fogyaszt.


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#energiatakarékos izzó #kompakt fénycső #spirál fénycső #Tungsram kompakt izzó #energiatakarékos spirál fénycső
2017. márc. 7. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Talán valami túláramot kapott. Vagy hibás darab volt, nekem van, ami több, mint 10 éve működik.

Vegyél ledet, már elérhető áron van, erősebb a fénye és elvileg tartósabb is. Régi hagyományos izzószálast már nem nagyon lehet kapni.

2017. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

A fénycsövet (LED-et) nem úgy vásárolunk, mint a hagyományos izzót. Ezzek a világítótestek tudják azt nyújtani, mint a régiek. Olvass utána:

[link]


Bár a te fénycsöved Tungsram gyártmányú, de a benne levő alkatrészek kínaiak, tehát kínai minőség.

2017. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert kompakt fénycsőből és ledesből is több paramétert meg kell nézni, nem csak azt hány wattos. És jellemzően masszívan nagyobbat kell venni belőlük a régi izzók helyére, csak azt nem emlegetik, mert nem lenne olyan szép a statisztika a spórolásról.


Régi 100-as helyére simán kell 15W-os led vagy 21W-os kompakt fénycső. Nem ilyen 3-4W-os szutykok, ami mellett még a budin kaksizni se lehet.

Másik ami fontos, 2700K színhőmérséklet vagy 2500 vagy alatta, tehát mindenképp melegfehér. Régi izzók is ilyenek voltak, sok embernek bántja a szemét, ha fehéresebb a fénye. Hiába terül jobban a hideg fény, ha egyszer bántó nézni.

És akkor itt jön képbe a probléma amit te is tapasztaltál, hogy kínai hulladék a nagy részük, fél-egy évet működnek és kuka, sose térülnek meg. Aki szerencsésen kifog egy jó darabot, annál működik 10 évig, de nem az a jellemző. Valahol 4-5 ezertől kezdődnek a normálisabbak, de még ott is csak kezdődnek.


Mivel hagyományos izzót már nem kapni, vagyis de, de csak kis foglalatost 40W-ban meg vonalizzót, de az semmire való. Halogént kell venni, azt még kapni 100-asban is és lényegében ugyanaz, mint a sima izzó. Nálam az egész házban az van, megtanultam lekapcsolni, megtanultam elrendezni igényeknek megfelelően a világítást, nem a plafonban világít a 100-as, ha gép előtt ülök stb. És akkor ezek se fogyasztanak sokat.

2017. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!


3-as jól leírtad a dolog lényegét. Én is így gondolom, és tapasztalom a dolgokat.


Direkt azért vettem egy kicsivel márkásabb energiatakarékos izzókat, hogy megbízhatóbb legyen valamennyire. Most őszintén. Egy átlagembernek hol van arra pénze, hogy az egész házban/lakásban több tízezrekért vagy százezrekért lecserélje az összes hagyományos égőjét valami márkásabbra (pl.: philips-re és társaira)?

2017. márc. 8. 02:44
 5/17 A kérdező kommentje:
2017. márc. 8. 03:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes egyébként, mert nekem ugyanilyen tungsram kompaktjaim vannak évek óta, és még egy sem ment tönkre. Persze a legfiatalabb is 3 éves, szóval nem kizárt, hogy azóta spóroltak a felépítésén.
2017. márc. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Leteszteltem másik foglalatban is az izzót, hogy biztosan az izzó ment-e tönkre. A másik aljzatban sem világított. Halkan zúg, de nem világít.


Rendes Tungsram dobozban vettem, normális üzletben. Tehát nem piaci gagyi. Mondjuk a mai világban nem tudni, illetve nehéz megállapítani, hogy mi a gagyi és mi nem.

2017. márc. 8. 08:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire szór a gyártási minősége a belső elektronikának, mivel azt nem a Tungsram csinálja, hanem kínai cuccot raknak bele, szinte mindbe.

Nálam a ledesek rendre mentek így tönkre, elhalványult, pislogott, zúgott. Volt amit szétszedtem, a kis ledecskék nagy része halványan világított, pár darab rendesen.

Persze volt olyan is ami működött, de feladtam, majd évek múlva talán kiforrott lesz annyira, mint egy faék egyszerűségű izzó és akkor használni fogom, addig biztos nem.


Mindenhol kettes kapcsolók vannak stb. így egyikbe mehet kis égő, másikba nagy és mindig annyi villany van amennyi kell, géphez, TV-hez kis asztali lámpa. Lehet ezekkel is spórolni azért. Nagyon durva fogyasztást az adott, hogy mindenki leragadt a 100-as égőknél mindenhova miközben a villany meg drágult és drágult folyamatosan.

2017. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ezt már nem tartozik szorosan ehhez a témához, de azért megemlítem. Az EU betiltotta a hagyományos izzókat is és a hagyományos gázkazánokat is. De!!! Helyettük nem találtak ki vagy fel ugyanolyan jó, megbízható technikát. Sem az energiatakarékos izzók, sem a kondenzációs kazánok nem veszik fel a versenyt a hagyományos társaikéval. Kazánok tekintetében is egy hagyományos, vastagcsöves központi fűtéses rendszerbe nem igazán ajánlott beépíteni egy ilyen korszerűnek mondott, energiatakarékos kondenzációs gázkazánt. Csak erről hallgatnak az illetékesek ugyanúgy, ahogy az energiatakarékos izzók fényerejéről.


Még annyit kiegészítésként, hogy este 10 és hajnali 2 között nem energiatakarékos izzó mellett gubbasztva készítettem el az A1-es szakrajzom, hanem 100W-os Tungsram Superbalux tejfehér égő mellett.

2017. márc. 8. 12:30
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Peched van. Különböző akciós kompakt izzókat és ledes izzókat használok, 1-2 selejtes darabbal találkoztam, illetve volt egy sorozat, amelyik 1-2 év alatt kiégett. A többi rendben világít, többnyire 6-8 éve.


Gázkazán

A régi FÉG-kazánt közel tíz éve lecseréltem Baxi kondenzációsra. Kb. 20 %-kal kevesebb a gázfogyasztása még úgy is, hogy pár fokkal melegebb van, leszámítva egy ventilátor-cserét azóta szépen üzemel.

2017. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!