Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől mehet tönkre egy vadonat...

Mitől mehet tönkre egy vadonat új láncfűrész csillagkereke néhány órás használat után?

Figyelt kérdés
Vettem egy olcsó kategóriájú láncfűrészt és már a bejáratás alatt tönkrement a csillagkerék.Bekopott és szabályosan nútot vágott bele a lánc olyan szinten hogy már bele sem kapaszkodik elforog rajta.Két tankot járattam ki alig negyed m3-nyi vékony gallyfát vágtam vele 15 perc használat 10 perc pihenővel az ajánlott lazaságú lánccal(középen megfeszítve kb. 1-1,5 cm emelkedik el a vezetőtől).Erre a bolt azt mondja nem garanciális eset mert szabálytalan használat miatt keletkezett vagy túlterheltem-dehiszen jószerével még nem is használtam!! Mitől mehetett tönkre ? Tényleg én hibáztam valamit?? Érdekes lenne mert a környéken legalább 10 ilyen márkát látni és senkinek nincs gond vele.

2014. dec. 10. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Olaj volt benne?
2014. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha volt olaj bent akkor vidd csak vissza a boltba .

Az új szabályok szerint az eladónak kell bizonyitani hogy nem a rendeltetésnek megfelelően használtad

Nézesd csak meg vele az új jogszabályt,ami a garanciára vonatkozik.

Talán nem is hallott még róla .

De még az olajzás sem bizonyiték arra ,hogy nem gyenge minőség lett beépítve .

2014. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen tökéletesen működik az olajzás.

Sajnos már kétszer elutasították a cserét és a szervízt is csak pénzesen vállalják.Webshopban vettem csak telefonos ügyfélszolgálatuk és a központjuk is szlovákiában van így nem tudok velük mit kezdeni.Már néztem hozzá alkatrészt meg is venném de nem tudom megéri e hiszen ha ilyen silány minőség akkor 100-at is vehetek viszont ha kiderülne hogy tényleg én hibáztam akkor ezt lehetne orvosolni(de ötletem sincs mitől mehet így tönkre egy olyan alkatrész ami elvileg nagy terhelésre van tervezve).

2014. dec. 10. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Valami nagyon gagyi anyagból volt. Ennek teljesen szárazon sem szabad berágódni ennyi használattól.

Mire hivatkozik az eladó, miből gondolja, hogy nem rendeltetésszerű volt a használat? Csak abból, hogy tönkrement?

Fenyegesd meg őket a fogyasztóvédelemmel, ha nem ijednek meg, akkor tényleg keresd meg a fogyasztóvédelmet.

Letelt már a 14 nap az átvételtől számítva?

2014. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

'Webshopban vettem csak telefonos ügyfélszolgálatuk és a központjuk is szlovákiában van így nem tudok velük mit kezdeni.'


Te vadasz, te vadasz, nem vadaszni jottel te az erdobe...

2014. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma kaptam egy e-mailt a magyarországi szervíztől akikkel én vettem fel a kapcsolatot mivel a webshop akinél vettem nincs szerződésben egyetlen szervízel sem.

Szerencsére megnyugtattak hogy nem én vagyok hülye viszont kiderült hogy belenyúltam a szarba ugyanis pont ez a modell gyárilag hibás oly módon hogy a lánc megeszi a csillagkereket még üresjáratban is(pontosabban üresen pörgetve is).Szerintük egy csillagkerék és lánc cserével megoldódik a probléma-hát majd meglátjuk!

2014. dec. 11. 16:55
 7/7 anonim válasza:
Szabad kérdeznem hogy milyen típusú a gép, a vezető és a lánc?
2015. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!