Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Építenék egy felnőtt rollert....

Építenék egy felnőtt rollert. Gyorsacél jó hozzá?

Figyelt kérdés

Nem is a szerkezeti felépítéséről van szó hanem az anyagáról amit választok. L szelvény 10x20 zártszelvény. t szelvény és acélcsövek amik fűtéscsövek voltak.

A villával és a kormánnyal vagyok még bajban mert szabvány miatt nem csinálhatom akármiből.

4017 rutilos 2,5mm pálcával heggesztek.

Úgy döntöttem nem spórolom ki az anyagot. 12x3/4 kerék lesz benne műanyag felni gumibelsős. Tárcsafékes préselt csapágyas ugyan ilyen kerék.

Gyorsacél a kérdés.



2017. márc. 14. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyorsacél az szerszámacél! :-)

[link]

2017. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak jó?
2017. márc. 14. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyorsacél általában fémforgácsoló szerszámok alapanyaga. Csigafúrók, esztergakések, marók, fűrésztárcsák, dörzsárak, menetfúrók, menetmetszők stb...


Nem tudom, hogy jutott eszedbe a gyorsacél használata? Szerkezeti acélnak egyáltalán nem alkalmas, egyszerűen nem erre találták ki. Bár a kérdésből nekem azt se világos melyik részét akarod abból, kormányt meg a villát?


Már ha csak az árát nézzük az is teljesen irreális szerkezeti felhasználásra. Egy 25*25*200-as hasáb az 13k, akkor egy első kormány anyag szükségelte mennyibe kerülne? Másrészről mivel hőkezelve szállítják, csak köszörüléssel lehet megmunkálni, esetleg tömb vagy huzalszikrán.


Szóval nem csak hogy nem jó választás, egyszerűen nem is kivitelezhető belőle.

2017. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Iszákos volt a tanár aki a suliban tanított.

Azt mondta gyor hozz acélt gyors acélt :)

Rendes kereskedelemben kapható alapanyagról van szó.

Zártszelvény, lemez, cső, laposvas, l szelvény, t szelvény...stb Én ezeket hívom gyorsacélnak mert nem kell lágyítani edzeni könnyen forgácsolható és hegeszthető gyorsan lehet vele dolgozni.

A kép tartalmazza hogy is gondoltam.

2017. márc. 14. 23:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így már értelmezhető a dolog.

Ettől függetlenül könnyen félreértésre adhat okot, szóval nem célszerű ebben a kontextusban használni. Ez a megnevezés már úgymond "foglalt". A szó ugye az angol HSS(High Speed Steel) kifejezésből ered. A régi szerszámacéloknál gyorsabb megmunkálást, nagyobb vágósebességet tett lehetővé ez az ötvözet, ezért nevezték el így. Na de erről ennyit, nem akarok okoskodni.


Igazából a szelvények anyagát illetően sok választásod nincsen. Az alacsony széntartalmú szerkezeti acélok az általánosak. Az átlagos zártszelvények, profilok anyaga az S235-höz áll a legközelebb.

A régebbi kerékpárok vázát króm-molibdén ötvözetből építették, ez jobb tulajdonságokkal rendelkezik mint a sima szerkezeti acél. Könnyebb, rugalmasabb, jobb a korrózióállósága. Ez ideális lenne alapanyagnak, de házi körülmények között nehezen hegeszthető és ugye a beszerzése is körülményesebb. Szóval marad a sima szerkezeti acél.


A forgácsolt alkatrészek alapanyagaként szerintem szintén megfelel az S235, ha jobbat akarsz akkor lehet C45, az nemesíthető. Ettől jobb anyagot felesleges használni, mert úgyse ez lesz a gyenge pont.


Amit kritikus pontnak gondolnék az súly és a hegesztések.

Ugye a súly nyilvánvaló, acél szerkezettel könnyű elszállni e tekintetben. Ha meglesz a pontos műszaki rajz, ennek előzetesen mindenképp utánaszámolnék.

A hegesztésekre viszont nagyon oda kell figyelni, hiába van viszonylag kis sebességről szó, egy törés súlyos balesetet is okozhat.

2017. márc. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Párszor megváltozott a technológia ahogy lerajzoltam.

A kivitelezés úgy is más lesz.

Már nagyon várom hogy elkezdjem építeni. Pár óra mulva kezdem.

2017. márc. 15. 08:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beteg vagy?
2017. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha beteg akkor egy kreatív beteg akinek már van egy félkész rollere. :) hamarosan egy kész roller. Azért akarok rollert mert kényelmetlen az ülés a biciklin és fárasztó a gyaloglás . És azért lesz kétszemélyes hogy lökni se kelljen mert minek van az utas... De jót lehet majd hülyülni ilyennel.
2017. márc. 15. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!