Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdv! Kaptam egy hegesztőt,...

Üdv! Kaptam egy hegesztőt, nem gyári. Sajnos akitől kaptam már nem magyarázta el hogyan állítsam be, a különböző elektródaméretekhez. Segítsen valaki? Érdekelne egy modernebb, ha valakit érdekel. A hegesztő 220v-os. Több ismeretem nincsen róla.

Figyelt kérdés

#Heggsztő
2017. márc. 16. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


Ha jól értelemezem a kérdést, akkor egy házilag készített trafós-vasmagos gépről van szó. Valami információ arról, hogy hány amperes lenne maxra tekerve? Egyébként suszterszabály, hogy elektróda átmérő x 30,de van aki 40et vesz alapul, vagyis 2,5-es pálca olyan 75 amper,ha 30al szorozzuk. Ez persze függ sokmindentől. Nekem az inverter 40-en amperen már viszi a 2,5-es rutilost. Trafónál valamivel nagyobb áramerősség szükséges hozzá. Persze az erősség függ sokmindentől, mint pl az elektróda típusa, mennyire nedves (profik szokták szárítani,otthon nem szükséges) a felület tisztasága (ha festett,az némileg testel, nehezebb az ívgyujtás,mint a fémtiszta felületen). Igazából tapasztalni kell, hogy hol ragad még le, hol kezd leolvadni, mikor égeti össze rendesen az anyagot és mi az a beállítás,ahol már átégeti az anyagot vagy fröcsköl csak.

2017. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
SZabályozási lehetöség van rajta?
2017. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miután azt írta, hogy "hogyan állítsam be" valszeg van szabályozási lehetőség.


A kérdezőnek meg azt tudom ajánlani, hogy két viszonylag tisztább vasdarabon próbálkozzon, veszel 2,5-ös pálcákat és szórakozol vele kicsit, ahogy az első mondta ki kell tapasztalni.

2017. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!