Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » MMA Invetreres hegesztőből...

MMA Invetreres hegesztőből milyen márkájút és mekkorát tanácsos venni?

Figyelt kérdés

Itthonra szeretnék egyet venni, de nem a legbóvlibbat. Sokszor hegesztek, alkalmanként órákon keresztül is akár. Nagyon kellemetlen, mikor állandóan lekapcsol munka közben. Eddig egy HETRA hegesztőm volt (van még most is), de olyan sokat hallottam ezekről a hegesztőinverterekről, hogy lassan itt az ideje váltani.

Tanácstalan vagyok.

Köszönöm a segítséget és a válaszokat! :)



2017. márc. 2. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem Centroweld MMA 160 van két éve. Az már nem barkács minőség, de nem is a legdrágább. Bírja rendesen, pedig az építőipari cégemben, ha éppen olyan munka van, sokat használjuk.
2017. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olyan sokféle gép van forgalomban, hogy nehéz tanácsot adni. Az áron kívül a garancia, szervizháttér, a géphez adott kiegészítők lehetnek döntő tényezők. Az egyes válaszoló által említett Centroweld is jó gépeket gyárt, de itt van még néhány ajánlott márka a teljesség igénye nélkül:

BLM, Jasic, Rilon, Stahlwerk, Iweld...

Itt egy fórum:

[link]

Itt pedig rengetegféle gépet tudsz megnézni és akár megvenni:

[link]

2017. márc. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindkét link a fórumba irányít. A gépeket hol tudom megnézni?
2017. márc. 5. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, figyelmetlen voltam! Itt a link:


[link]


Arra figyelj, hogy az árak ÁFA nélküliek.

2017. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ami azt a szintet, stabilitást hozza, amit a Hetra tud, az nem lesz olcsó. A hetrat nyomathatod egész nap, az inverteres meg ugy kapcsolgat lefelé, mint a fene, legalábbis az ilyen 40-50 ezres kategória.
2017. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen? [link]
2017. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ezzel a linkkel mit akarsz? Ami normálisabb, az ott is 60 felett van, alatta meg a hobbi célú, amivel folyamatosan nem tud hegeszteni, mert lekapcsol. Használtam 160-as inverteres hegesztőt U gerendához, annyit kellet vele, hogy 2 db 6-os U gerendát összehegeszteni, és rávarrni 2x25 db 8 cm-es 3-as szögacélt. Mikor 6-ik alkalommal lekapcsolt, haza mentem a Hetraért, és azzal folytattam a hegesztést.


Pontozz le nyugodtan, ha ennyi eszed van. Jó az inverteres, de egy bizonyos szintig a trafó hülyére veri. Itt lép be az ár, hogy megéri e a nagyobb teljesítményű inverteres, mert szükség rá, vagy megfelelő gyakorlattal marad trafó.

2017. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rutil elektródás alapműveletekre valóban alkalmas a Hetra, de valahol ott véget is ér a tudománya. Próbálj csak meg elhegeszteni egy bázikus elektródát fordított polaritással a Hetrán...

Az inverterből pedig nem a gyerekjáték kategóriát kell venni, még otthonra sem.

2017. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem a gyereknek valót kell venni, de kérdés, hogy megéri e a normálisat megvenni, mert használja e annyit.

Aki tud hegeszteni, annak elég a Hetra a ház körül, de még műhelybe is, én is azt használok a mai napig, mert mindent megtudok hegeszteni, amit kell, pedig vehetnék inverterest, mert elbírná a vállalkozásom simán.

2017. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Több mint 6 éve vettem egy 200A-os inverteres MMA gépet és nem bántam meg. Előtte szintén Hetrát használtam, de ez klasszisokkal jobb. Még sosem oldott le a hőkioldója, pedig sokat dolgoztam vele nyári hőségben, 160-170A-ral terhelve, folyamatosan hegesztve, gyakorlatilag ipari szinten használva.

Egy kisebb inverteres gépnek pont a ház körüli és a szerviz munkáknál van létjogosultsága. Kicsi, könnyű, kevés árammal beéri, egész hosszú hosszabbítóról, vagy aggregátorról is jól működik, könnyű vele hegeszteni és ívet húzni bármilyen pozícióban, többféle elektródával és többféle anyagon használható.

Szóval minden szempontból jobb mint a trafósok, csak megfelelő minőségű, méretű gépet kell venni és akkor hosszú évekig öröm lesz vele dolgozni.

2017. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!