Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt miféle szerszámmal csinálják?

Ezt miféle szerszámmal csinálják?


2017. ápr. 10. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami fogorvosi fúróhoz hasonló szerszámmal, de barkács célra is vannak hasonlók, legfeljebb nem ilyen vékony, ceruzaszerű kialakításban (pl. Dremel).
2017. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Dremel nem ilyen ceruza méretű
2017. ápr. 10. 21:22
 3/9 anonim válasza:
2017. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez egy kicsit nagyágyú egy tojáshoz :) nem?
2017. ápr. 10. 22:34
 5/9 anonim válasza:

miért lenne nagyágyú?

a film elején mutatják a készüléket, a forgalmazó és a márkanév is stimmel.

2017. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nem tudom mennyibe kerülhet, de nem biztos, hogy megéri megvenni 30-40 milliós (csak tippeltem) fogászati gépet, hogy áttört húsvéti tojásokkal tudja megkínálni az ember a 150 Ft-os wc-illatosítóval felfegyverkezett locsolókat...
2017. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit előttem belinkeltek az konkréten az a szerszám amit a videón láthatunk. Ez egy fogorvosi cucc és elég különleges technológiát használ, legalábbis olyat, ami ebben a feladatkörben nem szokványos. Leginkább a homokszóráshoz lehetne hasonlítani. Ahogy írtad is, ez valóban túlzás egy kicsit "tojásfaragáshoz".


Ilyen munkára valami kis elektromos vagy levegős csiszoló is megfelel. A technológia nem ugyan az, de egy kis gyémántos vagy keményfém heggyel ugyan ezt lehet reprodukálni.


Elektromos gépek közül pl. ez elég kicsi már:

[link]


Nagyobb gépekhez van flexibilis tengely, így maga a gép hiába nagyobb, amit a kezedben tartasz megközelítőleg tollméretű:

[link]


De vannak levegős megoldások is, ezekhez viszont nyilván kell egy kompresszor is:

[link]

2017. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
egy sima, 1500 ft-os, ceruzaelemes, kézi gravírozógép is megteszi...
2017. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, mint a 8-as :)
2018. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!