Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kompresszorral való radiátor...

ElekTamás88 kérdése:

Kompresszorral való radiátor festés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régóta be szeretnék szerezni otthonra egy kisebb kompresszort. Mostanság lesz egy nagyobb volumenű lakásfelújítás, kérdésem, hogy egy kompresszorral, festékszóróval ellátva radiátor zománcfestés lehetséges? Természetesen festés után alapos mosás lenne.

A kérdéses kompresszor Einhell TH-AC 200/24 típusú, üresjárati fordulatszám 2850 fordulat/perc, 8 bar nyomás, 24 literes tartály, 1100 W teljesítmény.

További tudnivaló, hogy egyszeri festés lenne, ezt követően csak gépjárművek, motor, illetve kerékpárok gumifújását végezné. A célnak megfelelő?



2017. máj. 3. 21:25
 1/3 bamboochatheone ***** válasza:
Egy hasonló kompresszorral festettem tavaly ősszel a radiátorokat és tökéletesen meg lehetett oldani a feladatot. Szerintem vágj bele. Nem lesz gond. :)
2017. máj. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a 24 liter kevés, min 50 literes az amivel neki lehet állni festéket szórni.

persze ezzel is meg lehet oldani, csak a végeredmény lesz más.

2017. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én is az 50 literesre szavaznék, 2 okból. Az első, hogy a dupla annyi levegő nagyon jól jön ilyen méretű tárgyaknál. A második, hogy a kérdésben megjelölt gép olajmentes, így a légsűrítő nagyon gyorsan fel tud melegedni. Nem mindegy, hogy ezen alkatrész kb fele annyit dolgozik-e. Mondjuk garin belül nem valószínű, hogy tönkremegy, de az olajmentesről azt hallottam, hogy nem olyan szívesen javítják, mint az olajost. De ez persze szaki függő is. Ahogy az előttem szóló is írta, megoldható a festés a 24 literessel is, csak fel kell rá készülni, hogy lesznek "üresjáratok", amíg feltölti magát a gép. A kérdésedre összegezve válaszolva: a célnak megfelelő ez a gép is.

2017. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!