Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gyors italhűtőhöz tippek,...

Gyors italhűtőhöz tippek, milyen anyag legyen (lent)?

Figyelt kérdés

Gyakran esek abba,hogy : nincs a hűtőbe berakva üdítő,ami hideg lenne...

Jeget utálom,hiszen csak felvizezi az üdítőt... (és jól fel kell pakolni jéggel ha gyeből inni akarom...),csak nálunk szerencséje az embernek ha 1 v 2 üveget már betud tenni :D

Arra gondoltam,hogy egy gyorshűtőt kellene megdobni .

Fejben olyasmire gondolok : zárt közeg benne víz amit jég lesz.És csövekben "folyatnám" át gyors a lehűteni kivánt cuccot,valamin ami jól vezeti a hőt.

Mint az autó vízhűtője.

Csak itt a közeg nem fagyálló víz kombó,hanem üdítő,és nem menetszél hanem a "befagyott" víz...

Olyasmi jó vezető anyagú csövet keresek,ami nem fagyna és repedne szét...,és nem kellene cserélni pl : 1 év múlva...


2017. jún. 21. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tedd egy edénybe az üdítősüveget, rakj mellé jégkockákat, hogy ellepjék és sózd meg a jégkockákat.


A jég megolvad a sótól, de közben rengeteg hőt von el a környezetétől, vagyis az üdítőtől.

2017. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Gyakran esek abba , hogy nincs a hűtőbe berakva üditő ".

Gyakran esnél abba hogy ezeket mind elfelejted és ugyan úgy nem lenne hűtött italod.

Én egy időben úgy csináltam hogy az üditőből kiöntöttem felét , három negyedét , majd beraktam a fagyasztóba megdöntve többet is. Csonttá fagyott. Majd mikor kellett kivettem és hozzá öntöttem a többit pillanatok alatt nagyon hideg volt.

2017. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ÉS a szénsav nem ment "el"? :D
2017. jún. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!