Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrószárat vegyek ami...

Milyen fúrószárat vegyek ami bírja is a gyűrődést?

Figyelt kérdés
vettem már Bosch és Black & Decker-t is de mindenek hamar kimegy az éle 1-2- fúrás után gondolom ezek a Tescoben megvásárolt cuccok nem az igaziak.
2017. júl. 26. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Irwin.
2017. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Csak szárat akarsz venni? Azt nem lehet külön kapni.
2017. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

"vettem már Bosch és Black & Decker-t is de mindenek hamar kimegy az éle 1-2- fúrás után "


Mert fúrni tudni kell, nem csak nyomni mint a bolondgyerek. nekem még a tesco csíkos is többet bír mint 1-2. De azért a márka ajánlott.

Lassú fordulaton, hűtéssel. Ha nem savállóról van szó, akkor előtte kis vágó-fúró-üregelő spray-vel, és ha mélyebb a lyuk, akkor néha rá kell fújni.

De hűtésnek megfelel olaj is. Középiskolában azzal csináltuk.


Savállónál már ajánlott valamiféle kobalt ötvözet fúró, és folyamatos hűtés.

2017. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fantom83 ***** válasza:

A Thor-márkát ajánlom,ha nem akarsz sokat költeni rá,és kezdő vagy fúrás,fúrószár élezés terén.

1-10mm-ig van fém dobozos kiszerelésben 2490Ft-ért.

Kb. 2 hónapja én is ilyet vettem az ezer éves Bosch pisztoly fúrómhoz,mondván "jó lesz az neki".

Egész jó az árához képest.

Ha fúrsz tényleg ne nyomd,mint süket a csengőt,valami közepes sűrűségű motor olajjal,vagy legolcsóbb üregelő spray-vel locsold meg fúrás előtt,és közben,úgy tovább tart az éle.

Ha megégett az eleje,ill kiment az éle,vedd a bátorságot és köszörüld meg szépen,egy idő után belejössz!

(mondjuk én vettem egy német fúrószár élező berendezést az orosz kettős köszörűmhöz,mert gyűlöltem kézzel élezni)

Remélem tudtam segíteni!

2017. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A barkács Bosch nem az igazi de használható. Viszont az iparit is el lehet égetni, ha nem tudsz fúrni.

Munkahelyen az ipari, fémdobozos Bosch-os szetteket használjuk. Nem kell őket élezni soha, néha napján kell egy-egy pót szárat venni, ha valaki épp balfék volt és eltörött egyet.

2017. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egy valamilyen HSS Cobalt készletet vegyél, igaz 20 ezer körül mozog, de ha vigyázol rá és rendeltetésszerűen használod akkor hosszú éveken át kiszolgál.

élezni persze nem lehet házilag, de egyébként nincs is rá szükség.

2017. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát ha van akkor asszem amit mi használunk az makita. Remélem nem mondtam hülyeséget. Nekünk nincs panaszunk rá
2017. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért a 40%om megvan átlagban.

Nem kell megsértödni, engem is kioktattak gyakorlaton 20 éve hogy nem fúrószár, és nem is hegy, hanem csigafúró.

Aki kobaltot írta, igaza van hogy nagyon kemény, de csak savállónál indokolt.

2017. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!