Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fa fajtából lehet/szoká...

Milyen fa fajtából lehet/szokás tárgyakat készíteni?

Figyelt kérdés
Melyik fa fajta az alkalmas? Arra gondoltam, hogy hobbiként csinálhatnék kissebb nagyobb tárgyakat, pl egy állat valóság hű másolatát megcsinálni, képről, vagy makett házakat, ezután lelakkozni vagy lefújni arra a színre amivel még inkább eredetibb. Kérdés ezzel kapcsolatban, mennyire nehéz ilyet megvalósítási? Gondolom elég precíz, kell hozzá gyakorlat. Illetve az ilyen munkákhoz milyen eszközöket kell használni? Az illesztéseknél 2 elem egymáshoz illesztésére faragasztó, esetleg színtelen szilo is szóba jöhet? Jártam asztalos suliba kB 4 évet, tehát van valamennyi gyakorlatom.
2017. aug. 12. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
na nemá hogy 4 év asztalos suli után szilóval akarj ragasztani. fához a hozzá való faragasztó kell.
2017. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár házzal arrébb lakott egy öreg asztalos...

Ha a könyékbeliek egy öreg szőlőtőkét szedtek ki,inkább elment segíteni,és elkérte a gyökeret,meg a tőke alsó részét.Kaparta,csiszolta,lakkozta,stb,-és csodálatos szobadíszeket csinált belőle. Nekem is van egy...

2017. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 4 évet jártál asztalos képzésre, akkor hogyan nem tudod? Meg ki tanított neked olyat, hogy sziloval ragassz össze két fát?


Faragáshoz puha fa célszerű (bármilyen) és fát faragasztóval ragasztunk! Remélem segíthettem.

2017. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát anno valami szakembertől hallottam hogy szilo, legalább is a hézagok betömésére. Akkor én is néztem.. oké hogy fára faragasztó, de szerintem a sziló is alkalmas, pl díszítő elem felragasztásához, sarkokhoz nyomva szépen betömi a hézagokat is. Itt most nem is az erősségről van szó, mert nem állni vagy ülni fogok a tárgyakon.
2017. aug. 13. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!