Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehetne tenni az ablakkal?

Sm's girl kérdése:

Mit lehetne tenni az ablakkal?

Figyelt kérdés

Körülbelül 8 hónapos ablakról lenne szó. Bukó-nyíló típusú fa ablak. Eddig hibátlanul működött, most viszont nem tudom a helyzetét megváltoztatni. Jelenleg teljesen nyílón van, de a kilincseet nem tudom se bukó se záró állásba fordítani. Mit lehetne tenni vele?

U.i.: Elképzelhető, hogy a szél egyszer kicsit becsapta.



2017. aug. 13. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen elképzelhető a szél vagy a meleg ami mostanában volt (a fa ablakok ugyanis mozognak,tágulnak,összemennek)


Ha maga az ablak nem szorul a tokban akkor a mehanikáját kéne megnézni.

Lehet elhajlott valami benne.

2017. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 8 hónapos, akkor reklamálni lehet a gyártónál/forgalmazónál.
2017. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen...garancia!! Ez az első mindig ha van.
2017. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne kapkodjunk.

Szerintem csak a hibás működés gátló

( [link] állítódott el.

Ez a kis mozgatható alkatrész biztosítja, hogy ne tudd a bukó-nyíló funkciót nyitott állapotban változtatni, illetve csak teljesen becsukott állapotban tudd bezárni.

Kellene egy befőttes gumi amivel ezt a kis "kart" függőleges állásba tudod "húzni" ekkor már az alakot be tudod csukni (meg zárni is).

A szerelő meg majd beállítja.

2017. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Időközben sikerült megszerelni, egy kis kontakt spray-vel befújtuk ahol van a mozgatója belül vártunk egy kicsit és jó lett végül!
2017. aug. 13. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!