Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csapszeg rögzítése zégergyűrű...

Csapszeg rögzítése zégergyűrű nélkül?

Figyelt kérdés
Hali. Jawa Mustang-nal most lett dugattyú cserélve. A csapszeget nagy nehezen beütögettem a helyére. Zéger gyűrűt nem raktam, ami lerögzítse, viszont nagyon nehezen mozog. Lehet gond?
2017. aug. 29. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Írtam a másikhoz!...
2017. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De lehet ám!
2017. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet gond. Egyik ismerősömnek a Babettájánál volt rögzítő gyűrű, mégis kétszer is felhasította a henger falát az oldalra kicsúszó csapszeg.

Acélhuzalból készült rögzítőgyűrű van a Mustángnál, ahogy a többi kismotoroknál is az szokott lenni. Csapágy és csavarboltokban érdeklődj ilyen után. Vagy alkatrész boltokban veszel más motorhoz valót és gondosan méretre hajlítod, ügyelve arra hogy ne tudjon üzem közben kiugrani a helyéről. De lehet hogy a dugattyú hornyának mérete egyezik valamelyik nagymotoréval és akkor kapsz hozzá való rögzítőgyűrűt. A Mustángnak viszonylag nagy átmérőjű a dugattyú csapszege, nem emlékszem pontosan, talán 13-as lehet.

2017. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél bele mindenképpen.

Mondjuk eleve nem ütögetni kellett volna a csapszeget, hanem a dugattyút felmelegíteni (pl. gáztúzhelyen) és szépen ujjal beletolni a csapszeget.

2017. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy a csapszeget berakni a fagyasztoba :)
2017. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy egyiket tűzbe másikat jégbe :-)

És akkor tényleg kisujjal betolhatta volna a csapszegfuratba.

2017. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!