Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Aluminium hegesztéshez milyen...

Mo.v. kérdése:

Aluminium hegesztéshez milyen MIG / MAG gép kell váltó vagy egyenáramú?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy alu hegesztéshez AWI/TIG gépből Ac/DC az az váltó áramú kell. Azt olvastam hogy Pálcás MMA nál viszont egyenáramú szükséges. És láttam MIG géphez aluhoz való tekercset, DE arról nem találok neten semmi infót, hogy váltó vagy egyen áramú MIG géppel lehet alut hegeszteni. Ha valaki tudja legyen szíves leírni KÖSZÖNÖM

2017. szept. 14. 01:36
 1/1 anonim ***** válasza:
A MIG mindig egyenáram, fordított polaritás (pozitív elektróda). A különbség az acélhoz, hogy kerek hornyú görgőpár szükséges a huzaltovábbító mechanikában és hogy csak tiszta argon védőgázzal lehet porozitásmentes, tehát nem a MIG eljárás definíció szerinti 95% fölötti argonaránya a mérvadó. Persze a gépen jó ha van egy alu mód, ami még pöpecebbül állít fesz-áram viszonyt, jelleggörbe finomságokat, ilyesmik. És nagyon kapóra jön az impulzus mód, ha nem csak bazinagy alutömbök jönnek szóba, hanem pár mm lemezvastagság is rendszeres.
2017. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!