Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől csöpög a vadiúj csap néha?

Mitől csöpög a vadiúj csap néha?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja beszerelt Mofém KMT(mosdó és kádtöltő) csap, zuhanyváltóval. Most csinálja másodjára azt, hogy miután zuhanyzom, elzárom a vizet és visszaugrik ugye a zuhanyváltó pöcök...csakhogy a csap csöpög! Újból megnyit kis pöcök kihúz, visszazár stb csöpög...! Nagyon zavaró, reggel lakótárs fürdött, utána nem csöpögött. Akárhányszor próbálom újra, nem hagyja abba a csöpögést. Tegnap ugyanez volt délután, majd esti fürdés útán nem csöpögött. Nem értem!!! Valaki járt így már??

2017. okt. 28. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

legtöbbször a magasabbra feltett zuhanygégecső-ben lévő maradék víz szivárog át a zuhanyváltón keresztül ki a csapon,és azt gondolják az emberkék,hogy "nem zár jól a csap",holott csak archimédesz törvénye bolondítja őket.


A másik ok hogy valóban rosszul zár a csap,ezt pedig kosz/rozsda/szennyeződés okozza. A záró felületek közé bekerülő akadály ,szivárgást okoz,ami 1 erős maximális csap kinyitással,illetve a perlátor kivételevel/tisztitásával orvosolhatunk. A sokáig így hagyott folyamatos csepegés,károsodást okoz a fészekben. Ott erodálja a víz a sárgaréz fészket(mint grand-canyon),amit csapfészek felmarással javíthatunk. A kerámia betétek kopása csakis cserével orvosolhatók.

2017. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az alábbi megoldás vált be... megnyitottam totál a meleg vizet, majd elzártam. Azóta nem csöpög! *lekopogom* Köööszi!
2017. okt. 28. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!