Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Forrasztóón nagyon káros? Azt...

Forrasztóón nagyon káros? Azt hallottam, hogy kis mennyiségben is gondokat tud okozni ha bejut a szervezetbe.

Figyelt kérdés
2017. okt. 30. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Már jóideje csak ólommentes forrasztóónt lehet kapni. Így az ólommérgezéstől már nem kell tartanod.
2017. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csaknem akarod rágcsálni! Nem lesz tőle semmi bajod, ha néha használod.
2017. okt. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én csak olyanokat találok neten, amikbe van ólom, hol látsz olyanokat, amikbe nincs? Nagy mennyiségben lenne használva, minden nap, ezért is érdekel.
2017. okt. 31. 09:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Multi cégnél kötelező az elszívó és gumikesztyű használata. SnPb forrasszal dolgozunk. Gumikesztűt még senkin sem láttam az elmúlt 7 év alatt, de papíron kötelező. Az elszívót se mindenki használja, én csak akkor nem szoktam, ha max 10 másodperces forrsztást kell elvégezzek.

Érdekes, hogy most hozták a belső szabályzást: aki vegyi anyagokkal dolgozik, évente köteles vért és vizeletet adni a fokozott expozíció vizsgálatára. A forrasztás is ide tartozik. Tehát van ahol komolyan veszik a kockázatokat.

2017. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mutass egy ólmos linket. Kíváncsi lennék rá.
2017. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi innen rendelünk: [link]
2017. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Voálá: [link]


Melyik multinál használnak ólomtartalmú forrasz anyagot?

Mert a Flexnél már tizen éve ólommentesvan.

2017. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban játszottam vele, szobrászkodtam belőle, valószínűleg rengeteget belélegeztem a füstjéből, 35/f egyelőre makk egészségesnek érzem magam.
2017. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7: Continental, Hella, Denso és a többi multi autóipari üzletágában viszont nem sorozatgyártásban, hanem fejlesztésen.
2017. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sn:ón vegyjele

Pb:ólom vegyjele

Sajnos nem hiszem, hogy a gyárakba a 2-3x drágább ólommenteset vagy ezüst tartalmút használják..

pl:

[link]

2017. okt. 31. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!