Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor teteje forró az alja...

Radiátor teteje forró az alja nem meleg?

Figyelt kérdés
Zárt rendszer van a házban fatüzelésű kazánnal fűtünk. Fent a puffertartály félig van vízzel tegnap nyomattam át a vizet a rendszeren. És a radiátorok alja nem meleg de nem is hideg semleges fokú. A teteje viszont forró. A keringető szivattyú kettesen megy. Tippek jöhetnek hogy ez mitől van? Nem csobog nem kattog. Levegős úgy tudom akkor lenne ha a teteje hideg lenne vagy kattogna.

2017. nov. 6. 20:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nekem a vízszerelő azt mondta zárt rendszer. ÉS hogy nem lehet levegős mert a mikor ráengedtuk lassan a vizet a rendszerre , kinyomta a tartályba. A tartály félig vna körülbelül vízzel.
2017. nov. 6. 21:30
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A radiátorokat mindig a visszatérőn keresztül kell feltőlteni.Így a levegőt felfelé nyomja előtte .Természetesen a radiátorokba maradhatnak légbuborékok is,amik összeállnak,és máris nem dolgozik a radiátor .

Ha meleg a viz a kazánban,zárd el azokat a raditorokat,amelyek fütenek .Ezáltal felgyorsul a viz áramlata,és kilöki a levegőt maga előtt.Ha több radiátor nem fűt,akkor a nem melegedőből is lehet elzárni .Kényszeriteni kell a vizet,arra menjen amerre akarjuk .

Ha a radiátor előtt megfogjuk a csövet,és melegedést érzünk,az a radiátor dolgozni kezdett.Hogy valóban dolgozik e ,ugy tudjuk meg,hogy a vége is melegedni kezd .

Aztán ha beindult,elzárjuk és megyünk a következő hideg radiátorhoz .ha nem automata légtelenitők vannak,akkor idönként ki kell nyitni a csapot,az összegyült levegőt kiengedni .

2017. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért tisztázzuk, hogy egy kis begyújtás és 20 perc tüzecske esetén van ez, vagy 1-2óra fűtés után?
2017. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj ha nem tudod milyen a rendszer mindenki nem érthet hozzá. Azért kérdeztem. Próbáld a keringetőn a másik fokozatot is ki. Nálam pl az egyes fokozat a gyorsabb. Ez a fajta nyitott rendszer nagyon nem lehet levegős egyébként. A levegőnek ki kellene távoznia a kiegyenlítő tartályon magától. Ha a radiátoron kilevegőztetted a csavarnál akkor nem is levegős. De próbálgathatod még úgy hogy fele radiátort lezárod felét nyitvahagyod. Így a nyitva mardtakban gyorsabban pörög a víz. Még az érdekelne mi történt tavaj jó volt?
2017. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az a igazság édesapám része volt ez a fűtés mindig de sajnos meghalt tavasszal. Nekem meg sok mindent bekell hozni . Egy bojler lett berakva amibe belett vezetve egy jovo menő cső hogy ha futunk fával akkor 60 fokos viznél bekapcsol ott is a szivattyu , kulon lett rakva oda is és viszi be a meleg vizet a bojlerbe hogy ott melegítse a furdő vizet. Elvileg. Na de ez sehogy se akart mukodni ugyanolyan volt . Ezért elzártuk , van ott 1-1 elzáró csap a jövő menőnél. Igazából eóta nem mukodik flottul a fűtés. Köszönöm a tippeket ma meló után megprobálgatom , egy haverom azt mondta szerinte a keringető szivattyu rossz. Eljön megnézi ma
2017. nov. 7. 07:35
 16/17 A kérdező kommentje:
5-6 órányi 70 fokos odakinti vízzel van ez .
2017. nov. 7. 07:36
 17/17 A kérdező kommentje:
Jelentem a termosztát volt a ludas. Ki be kapcsolgatott a szivattyú tőle . Kicseréltük , meg mikor ment a szivattyu rányomtuk a vizet a rendszerre felül kinyomta a tartályba a vizet a túlfolyón kicsöpögött a fölösleg azóta príma. Negyed annyi fával melegebbet csináltam 1 óra alatt mint eddig. Köszi mkinek a segitséget . Forrók a radiátorok alul felül a jövő menő csövek szintén.
2017. nov. 7. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!