Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire lehet erős bútorlapbó...

TappancsMancs kérdése:

Mennyire lehet erős bútorlapból szerszámos szekrényt csinálni? Csinált már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
A szerszámok ugye csupa vas, nehéz dolgok, sok kis fiók lenne benne. Bírni fogja szerintetek?

#bútorlap #szerszám tárolás #szerszámos szekrény
2017. nov. 19. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

sok munka lenne masszivra megcsinálni, több merevítéssel vagy ha egy fából készült keret adná az alapot, biztos elbírná.

de ha megázik feldagad meg elkezd morzsálódni,


ha ilyen anyag van kéznél én is valószínüleg felhasználnám.

2017. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző írta, kell neki keret, tartó szerkezet. Én nagyobb mennyiségben natúr bútorlapot kaptam, abból építettem polcokat szekrényeket, de a keret 30-35 mm. szögvasból lett megcsinálva. Amilyen volt otthon. Hátulja és az ajtók osb lap. Így hogy a lábak és a polcok alatt szögvas van elég merev és strapabíró. Szürke festékkel befestettem, szerszámok és csavarok, alkatrészek vannak benne. Simán magában nem hiszem, hogy erős lenne, előbb-utóbb a súly miatt meggörbülne a bútorlap.
2017. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fantom83 ***** válasza:

Én is pártolom a szögvas keretet!

Ha abba beleszabod a bútorlapokat,120Kg-ot is simán elbírhat,tehát villanymotorokkal is megpakolhatod,vagy más egyéb súlyos cuccal.

Nekem műhelysöprésekből,hagyatékokból vannak konyhaszekrényeim,azokat használom szerszámos szekrény ként,a polcokat kb. 30X30-as vagy nagyobb szögvassal támasztottam alá, 4,5mm-es Reisser csavarokkal fogattam fel,h ne szakadjanak le.

Nem az igazi,de valameddig bírják...

2017. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!